MCE - największe targi instalacyjne roku 2012.

Mostra Convegno Expocomfort - edycja 2012
MCE 2012 - Mostra Convegno Expocomfort38. targi Mostra Convegno Expocomfort 2012 - jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie - miała miejsce w Fiera Milano w dniach od 27 marca (wtorek) do 30 marca (piątek).
Co dwa lata, od 50 już lat, targi Mostra Convegno Expocomfort (MCE) skupiają najważniejszych producentów z branży grzewczej, wodno-kanalizacyjnej oraz wentylacji i klimatyzacji. Tegoroczna edycja targów zgromadziła na powierzchni ponad 325 tys. m2 ponad 2,1 tys. wystawców z 58 krajów. Podczas 4 dni wystawy od 27 do 30 marca 2012 r., zwiedziło ją ponad 155.000 branżystów. Odnotowano 4%-owy wzrost liczby uczestników spoza granic Włoch, w tym najwięcej z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Polski, Izraela, Libanu, Turcji, Maroko i Brazylii.
Ponad 900 z 2.100 wszystkich wystawców pochodziło z 58 krajów. Zauważono znaczny wzrost wystawców w szczególności z Turcji, Polski i Europy Wschodniej.

MCE oferują wyczerpujący przegląd najlepszych w swojej klasie produktów i przełomowych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku w zakresie innowacji technologicznych, szczególnie w zakresie efektywności energetycznej i oszczędności. Sukces MCE zależy też od połączenia wystawy o najwyższym poziomie z szerokim programem konferencji. Profesjonalna publiczność odwiedzająca targi, ma możliwość rozwoju zawodowego, biorąc udział w konferencjach, imprezach i szkoleniach.

Wystawa MCE 2012 odbywała się pod tematem “ZERO ENERGY 2020: Towards building technology integration”, poświęcona była głównie energii odnawialnej, efektywności energetycznej i oszczędzania energii, aby sprostać wyzwaniu zrównoważonego komfortu i obniżeniu energochłonności budynków, jakie zakłada UE dla 2020 roku. W scenariuszu tej wspólnej tematyki odbyły się też liczne konferencje i spotkania biznesowe, które stanowiły platformę wymiany informacji i doświadczeń na temat możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii i rozwoju tego sektora. O efektywności energetycznej i oszczędzaniu energii dyskutowano w szerokim zakresie tematycznym, począwszy od klimatyzacji, chłodzenia, ogrzewania na fotowoltaice i biomasie kończąc.

Wraz z czterema głównymi obszarami tematycznymi, którymi są: ogrzewanie, chłodzenie, woda, energia, targi MCE oferują szeroki wachlarz zagadnień z zakresu ogrzewnictwa, pomp ciepła, klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa, technologii sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych, uzdatniania wody, automatyki, izolacji oraz ceramiki i armatury łazienkowej.

Mostra Convegno Expocomfort to targi organizowane przez Reed Exhibitions - światowego lidera w organizacji wystaw, targów i konferencji o charakterze międzynarodowym.
Reed Exhibitions rozpoczęła prace nad kolejną edycją MCE zaplanowaną na 18-21 marca 2014, jak zawsze w Fiera Milano.

Więcej informacji o targach Mostra Convegno Expocomfort na stronie: www.mcexpocomfort.it

[attach=attach1]

>>podsumowanie MCE 2012

[/attach]