Mostra Convegno Expocomfort 2010 - o jednej z największych międzynarodowych imprez targowych branży instalacyjnej.
MCE - Mostra Convengo Expocomfort - Międzynarodowe Targi Ogrzewnictwa, Klimatyzacji, Chłodnictwa, Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych, Uzdatniania Wody i Instalacji Łazienkowych odbywają się cyklicznie co dwa lata. W ostatniej edycji MCE w roku 2008, w targach udział wzięło niemal 3.500 wystawców z 56 państw. Wystawę zwiedziło wówczas ponad 167.000 gości z 143 krajów. W 2008 r. odnotowano 17% wzrost liczby turystów zagranicznych w ogólnej frekwencji odwiedzających, co potwierdza wysoką rangę wydarzenia jako międzynarodowej areny kontaktów biznesowych i handlowych.
Zaplanowane od 23 do 27 marca 2010 targi tradycyjnie będą miały miejsce w centrum ekspozycyjnym Fiera Milano w Mediolanie. MCE są uważane za jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie.
Mostra Convengo Expocomfort stanowią prezentację najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu technik grzewczych, klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa, hydrauliki, uzdatniania wody, techniki sanitarnej i basenowej, energii odnawialnej oraz instalacji i wyposażenia łazienek.
Przygotowania do MCE trwają od ponad roku. Zarezerwowane w poprzednich miesiącach ponad 70% powierzchni wystawy zostało już potwierdzone przez wystawców. Pomimo trudnej sytuacji na rynku globalnym, czołowe włoskie i zagraniczne przedsiębiorstwa będą obecne na MCE 2010. Wiele z nich weźmie udział w wystawie po raz kolejny. Firmy związane z ogrzewaniem, energią odnawialną, klimatyzacją, chłodnictwem oraz instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i sanitarnymi, oczyszczaniem wody i wyposażeniem łazienek prezentowane będą w czterech obszarach wystawy: Ciepło, Zimno, Woda i Energia.
Innowacyjność, komfort, efektywność energetyczna i oszczędność będą tematami wiodącymi edycji 2010. MCE jest wyjątkową wystawą, która pokazuje technologiczną i kulturową ewolucję poprawiającą jakość życia i warunki pracy w strefach zamieszkałych przez człowieka.
Targom towarzyszyć będą międzynarodowe seminaria, warsztaty i konkursy. We współpracy z ANIMA – włoskim stowarzyszeniem inżynierii mechanicznej i przemysłu - po raz kolejny zostanie też podjęty temat inicjatyw zapobiegających podrabianiu produktów.
W synergii z MCE 2010 odbędą się targi Next Energy poświęcone efektywności energetycznej i odnawialnym źródłom energii oraz Expobagno – międzynarodowa wystawa łazienek.

MCE 2010 - informacje

Nazwa: MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2010 - International Exhibition on Heating, Air-Conditioning, Refrigeration, Plumbing Technology, Water Treatment and Bathroom Fittings
Termin: od 23.03.2010 r. (wtorek) do 27.03.2010 r. (sobota)
Cykliczność: co 2 lata
Miejsce: Fiera Milano New Exhibition Center - Mediolan (Włochy)
Organizator: Reed Exhibitions
Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:30 (dla zwiedzających)
Więcej informacji o targach Mostra Convegno Expocomfort 2010 na stronie
www.mcexpocomfort.it
MCE is the unparalleled showcase of a technological and cultural evolution to further improve the quality of life and working conditions in the areas inhabited by man. “Emotional Technology” is the concept behind MCE 2010, a technology responding to the awareness that economic development must go hand in hand with preserving energy resources.