Firma Knauf Insulation została Partnerem Akcji Mój ŚWIAT jest EKO

Mój ŚWIAT jest EKO
Akcja „Mój ŚWIAT jest EKO” została zainaugurowana w jednym z magazynów konsumenckich Wydawnictwa Publikator – „Świecie Łazienek i Kuchni” na początku 2009 roku. Ideą Akcji jest promocja proekologicznego stylu życia i budownictwa ekologicznego.

Knauf Insulation bierze czynny udział w tej akcji i - jak wszyscy jej Partnerzy - przekonuje, że Ekologia w domowej skali nie wymaga wyrzeczeń. Mieszkać w zgodzie z naturą może każdy. Wystarczy oszczędne gospodarowanie energią elektryczną, wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku i stosowanie innowacyjnych ekologicznych technologii.

BUDOWNICTWO EKOLOGICZNE to sfera, w której owe proekologiczne idee znajdują jak nigdzie indziej praktyczne zastosowanie. Kurczące się zasoby surowców naturalnych, które wciąż są najpopularniejszym źródłem energii, każą baczniej przyglądać się jej zużyciu. W kontekście budownictwa wydaje się to problemem szczególnie istotnym. Świadomie traktując proces budowlany, możemy skutecznie do minimum zredukować straty ciepła. Dzięki temu – owszem – zyskamy większy komfort mieszkania, znaczne oszczędności, ale także coś więcej – okażemy troskę o nasze środowisko. Czy mamy realny wpływ na kształt naszej Ziemi? Budownictwo ekologiczne jest odpowiedzią – TAK! Z tego właśnie powodu pragniemy wraz z naszymi partnerami edukować inwestorów, a także przekonywać, że ekologia w indywidualnej skali ma pozytywny wpływ na komfort codziennego życia. Żyć w zgodzie z naturą może każdy. Wystarczy odrobina refleksji. Zresztą budowa domu to nic innego jak poszukiwanie swojego wymarzonego miejsca na Ziemi. Sprawmy, żeby nasze miejsce stało pod znakiem EKO.

W dniach 18-20 września 2009 w Wiosce Domów niedaleko Warszawy zorganizowane zostały Dni Otwarte oraz seminarium dla Architektów, projektantów i deweloperów. W czasie seminarium firma Knauf Insulation wystąpiła z wykładem na temat: "Izolacja w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem".

Program seminarium - Plik PDF

Źródło: Knauf Insulation


Źródło: ''

Komentarze

  • Extra

    Extra, że są w Polsce firmy, które dbają o nasze środowisko! Mam nadzieję, że inne firmy również będą potrafiły połączyć swoje działania z ekologicznością. To chyba jedyna firma, która produkuje materiały przyjazne środowisku bez sztucznego naciągania cen w górę tylko dlatego, że są ekologiczni.