Jednym z ostatnich produktów działów badawczo-rozwojowych koncernu Swegon jest moduł sufitowy o nazwie PARASOL. Urządzenie to posiada w sobie funkcję wentylacji z równoczesnym chłodzeniem i ogrzewaniem powietrza. Unikalna funkcja tego produktu to czterokierunkowy wypływ powietrza, co czyni go produktem nowej generacji.

Moduł PARASOL
zapewnia właściwy klimat bez stosowania wentylatorów, bez instalacji systemu odprowadzania kondensatu i bez stosowania filtrów. Duża wydajność chłodnicza i cicha praca to jedne z podstawowych zalet tych urządzeń. Moduł PARASOL może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach, w których ważny jest właściwy komfort i wysoka jakość powietrza. Regulowany rozkład i przepływ powietrza w modułach sprawia, że nawet częste zmiady rozkładu pomieszczeń nie pociągają za sobą konieczności przebudowy systemu klimatyzacyjnego.
Moduł sufitowy PARASOL przeznaczony jest do klimatyzacji obiektów, w których wymagane jest indywidualne sterowanie temperatury powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.

Moduł PARASOL - czterokierunkowy wypływ powietrza
Panel modułowy o nazwie PARASOL, przeznaczony jest do instalacji w suficie. Posiada on czterokierunkowy system rozpływu powietrza, zapewniający maksymalną uniwersalność zastosowania. Nowoczesna konstrukcja z płaską powierzchnią czołową i szerokim wyborem wzorów perforacji części wylotowej powietrza sprawiają, że moduł PARASOL jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich nowoczesnych wnętrzach.
Nowy moduł PARASOL został wyposażony w opracowany przez zakłady Swegon unikalny system komfortu ADCII (Anti Draught Control - sterowanie anty-podmuchowe). System ADCII zapewnia łatwą regulację dystrybucji powietrza i dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu rozpływu powietrza zapobiega powstawaniu podmuchów.
Profil wypływu powietrza z modułu można łatwo dopasować do potrzeb zabudowy pomieszczeń.
Dostępne warianty wypływu powietrza:
- wypływ czterokierunkowy
- wypływ równomierny
- wypływ asymetryczny
- wypływ typu X.
Kompaktowa konstrukcja modułów umożliwia szybką i łatwą instalację. Moduły PARASOL są dostępne w wersji jednomodułowej lub dwumodułowej i skonstruowane są tak, aby pasowały do większości dostępnych na rynku systemów sufitów podwieszanych.
Tabele wymiarów:

Moduł PARASOL może być wyposażony w zintegrowany z urządzeniem system sterowania, w skład którego wchodzą zawory z siłownikami oraz czujniki kondensacji.
Moduł PARASOL: więcej informacji i katalog (pdf) na stronie www.swegon.pl/nowosci