Zehnder Group podjęła decyzję o przeniesieniu produkcji półfabrykatów ponadczasowego grzejnika Zehnder Charleston do głównego zakładu w Niemczech w Lahr. Inwestycja wpłynie na usprawnienie zdolności produkcyjnych, optymalizację logi-styki wewnętrznej, a tym samym jeszcze większą konkurencyjność produktu.

Modernizacja linii produkcyjnej Zehnder Charleston
Zehnder Charleston, pierwszy stalowy grzejnik żeberkowy, został zgłoszony do patentu w 1930 roku. Od ponad 80 lat jest najlepiej sprzedającym się produktem Zehnder i nadal pozostaje bezkonkurencyjny dla swoich naśladowców. O jego wyjątkowości decydują niezwykła perfekcja wykonania „Made in Germany” oraz charakterystyczna, członowa budowa, pozwalająca na indywidualne rozwiązania konstrukcyjne. Sukces rynkowy Zehnder Charleston wynika ze stałego podnoszenia jego jakości. Teraz, w celu wzmocnienia przewagi konkurencyjnej Zehnder Charleston, produkcja jego półfabrykatów zostanie przeniesiona z Riegel do oddalonego o 30 km głównego zakładu produkcyjnego w Lahr w Niemczech. Zakład zostanie wyposażony w dodatkowe najnowocześniejsze systemy lase-rowego spawania.

Nowoczesne technologie produkcji
Grzejnik Zehnder Charleston wyróżnia się rozwiązaniami technologicznymi i ponadczasową formą. Wykorzystanie laserowego spawania pozwoliło na uzyskanie wysokiej precyzji w łączeniu poszczególnych elementów. Dyskretne spawy, powierzchnia bez zgrubień oraz gładka, laserowo spawana główka spowodowały, że stalowy grzejnik żeberkowy Zehnder Charleston jest jakościowo bezkonkurencyjny.
W celu podniesienia precyzji wykonania Zehnder Charleston w zakładzie produkcyjnym w Lahr instalowane są dodatkowe stanowiska laserowego spawania. W przyszłości wszyst-kie w nim produkowane grzejniki członowe charakteryzować się będą idealnie gładkim wykończeniem powierzchni, dzięki jeszcze bardziej płynnym przejściom pomiędzy żeberkami. Zehnder Group zainwestuje w nowoczesne technologie i infrastrukturę w Lahr ok. 10 mln euro.

Zehnder Charleston ze względu na członową budowę, może być formowany w różne kształty specjalne, takie jak łuki, łuki wielokrotne oraz załamania pod dowolnym kątem. Jest on również dostępny w oryginalnych wykonaniach, np. Zehnder Charleston Bank z siedziskiem czy dekoracyjny grzejnik Zehnder Charleston Mirror z lustrem. Realizację dowolnego typoszeregu umożliwia największa na rynku paleta rozmiarów. Grzejniki występują w 5 wariantach głębokości, od 2 do 6 pionowych żeberek w członie oraz w szerokiej gamie wysokości, standardowo od 190 mm do 3000 mm, na zamówienie nawet do 6000 mm.
Zehnder Charleston gwarantuje doskonały efekt grzewczy. Dzięki dużemu udziałowi promieniowania cieplnego oraz wysokiej efektywności oddawania ciepła do ogrzewanych pomieszczeń może być stosowany zarówno w instalacjach tradycyjnych, jak i niskotemperaturowych. Wieloetapowy proces powlekania grzejników z tej serii oraz dokładna kontrola szczelności zapewnia ich najwyższą trwałość.


Więcej informacji na temat asortymentu Zehnder również na stronie www.zehnder.pl.


Źródło: ''