Firma MK Systemy Kominowe połączyła się z grupą Isotip-Joncoux z Francji. Zagraniczna spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą systemów kominowych do wszystkich typów urządzeń grzewczych. Współpraca z francuską grupą oznacza dla MK zwielokrotnienie zakładowego kapitału oraz mocy produktowej.

MK Systemy Kominowe razem z Isotip-Joncoux
Nowy partner z branży kominowej pozwoli firmie MK na dalszy bezpieczny i stabilny rozwój. Spółka z Żar będzie kontynuować wypracowaną przez lata strategię i nadal, pod dotychczasową nazwą i identyfikacją wizualną, dystrybuować oraz sprzedawać systemy kominowe na terenie Niemiec i Polski. Podstawowa oferta produktów MK będzie dopasowywana do wymagań tych dwóch rynków. W firmie nie dojdzie do zmian personalnych.

- Przystąpienie do grupy Isotip - Jancoux zwiększy naszą konkurencyjność na rynku – mówi Anna Rotkis-Dziadul, Kierownik Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. - Dzięki nawiązaniu współpracy ze spółką o zagranicznym kapitale zyskamy wiele, w tym m.in.: dostęp do nowoczesnych technologii oraz doświadczeń innych firm zrzeszonych w grupie. Wierzymy, ze zdynamizuje to rozwój MK i utwierdzi naszą pozycję lidera polskich systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych.

Isotip - JoncouxGrupa Isotip - Joncoux działała dotychczas głównie na terenie Francji i Belgii, w których stworzyła pięć zakładów produkcyjnych. Przyjęty zachodni profil działania pozwala każdej z fabryk cieszyć się dużą autonomią przy ścisłym kontakcie z pozostałymi.

Dzięki połączeniu z grupą Isotip - Joncoux MK zyska stabilność finansową, nie tracąc przy tym własnej tożsamości. Współpraca z francuską spółką będzie oparta na zasadach partnerstwa i wspólnej strategii kompleksowej oraz profesjonalnej obsłudze klientów. Nowo powstała grupa złożona z Isotip - Joncoux oraz MK zatrudnia w sumie ponad 400 osób w 4 krajach (Francja, Belgia, Polska i Niemcy) z poziomem sprzedaży 60 mln euro rocznie.

MK Systemy KominoweMK Sp. z o.o. to lider polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych. Kominy MK wykonane są z najwyższej jakości blachy przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego. MK jako innowacyjna firma skupia się na modyfikowaniu swoich dotychczasowych wyrobów oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, które stale poszerzają ofertę firmy. Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.mkzary.pl