Firma MK Systemy Kominowe poszerza rodzinę produktów adresowanych do osób poszukujących wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Po systemach żaroodpornych i owalnych w wersji Invest, w jej ofercie znalazł się zoptymalizowany system dwuścienny i jednościenny do pieców kondensacyjnych i turbo – MKPS i MKKS Invest. Nowe produkty wykonane są z blachy o grubości 0.4 mm, co pozwoliło obniżyć ich cenę.

Rodzina produktów MK Invest została stworzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie części klientów na produkty tańsze, ale wciąż cechujące się wysoką jakością. W ofercie żarskiego producenta znalazł się system dwuścienny nowej generacji do pieców kondensacyjnych i turbo – MKPS Invest oraz system jednościenny MKKS. Rdzenie obu systemów są zbudowane z blachy nierdzewnej, kwasoodpornej z gatunku 1.4521 o grubości 0.4 mm. Zabieg ten pozwolił obniżyć cenę poszczególnych elementów systemów od 8% do nawet 29%.

- Wiemy, że dla wielu potencjalnych nabywców systemów kominowych cena odgrywa znaczącą rolę. Specjalnie dla nich stworzyliśmy rodzinę produktów bardzo atrakcyjnych z ekonomicznego punktu widzenia – komentuje Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – MKPS i MKKS Invest pomimo że tańsze, wciąż są jednak produktami bezpiecznymi, o bardzo wysokiej jakości. Udzielamy na nie aż 20 lat gwarancji.

MKPS Invest to system dwuścienny, bez izolacji, który może być stosowany jako przyłącze (wraz z systemem MKKS) lub samodzielny komin do kotłów kondensacyjnych i turbo. Rura wewnętrzna systemu służy do odprowadzania spalin z kotła, natomiast kanał pomiędzy rurą wewnętrzną i zewnętrzną dostarcza powietrze konieczne w procesie spalania. MKPS Invest może pracować na mokro w temperaturze do 200° C.

Systemy kominowe wytwarzane ze stali ferrytycznej posiadają bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe, nie odkształcają się, dzięki czemu ich transportowanie jest bardzo łatwe. Elementy wykonane ze sztywnych blach ferrytycznych zachowują nadaną im kolistość. Firma MK Systemy Kominowe dzięki grupie bardzo dobrych fachowców oraz doskonałemu parkowi maszynowemu jest jednym z niewielu producentów, który potrafi wykonać elementy o małych średnicach z blachy ferrytycznej oraz jedynym, który potrafi wyprodukować rury o średnicy 60 mm.

Godnym uwagi jest również fakt, że system MKPS Invest będzie certyfikowany według wszystkich obowiązujących aktualnie norm kominowych. Zarówno tej ogólnej – PN-EN 1856-1, jak i szczegółowej - PN-EN 14989-2:2009P. Jest to ważna informacja dla nabywców i dystrybutorów systemów kominowych, ponieważ spełnianie jedynie obu wymogów gwarantuje bezpieczne użytkowanie komina i właściwą pracę pieca.