Clima Polska Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych, produkowanych przez japoński koncern Mitsubishi Heavy Industries Ltd.Seria FD z czynnikiem R410Ainverter
wysoki współczynnik wydajności (COP)
zasilanie jednofazowe
sterownik z możliwością programowania tygodniowego w standardzie
zmniejszenie poziomu hałasu
bardziej zwarta konstrukcja
do zastosowania w systemach V-Multi

Klimatyzator typu "split"
składający się z jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej. W zależności od nastawy klimatyzator spełnia n/w funkcje: chłodzenie, osuszanie, wentylację, filtrację powietrza oraz w wersji z pompą ciepła również ogrzewanie, szczególnie przydatne w okresach wiosenno - jesiennych.
Ze względu na moc chłodniczą, urządzenia przeznaczone są do klimatyzaowania pomieszczeń o większych powierzchniach i zróżnicowanych kształtach.
Jednostka wewnętrzna w swojej konstrukcji dostosowana do montażu w różnych miejscach w zależności od aranżacji klimatyzowanych pomieszczeń. Przeznaczone są do instalowania:
• na ścianie (typ FDKN)
• pod sufitem (typ FDEN)
• nad sufitem podwieszanym z panelem dekoracyjnym nawiewno-wyciągowym montowanym w suficie podwieszanym (typ FDT(N))
• nad sufitem podwieszanym z rozprowadzeniem nawiewu elastycznymi przewodami typu "flex" (typ FDUR)
• nad sufitem podwieszanym (o zwiększonym sprężu dyspozycyjnym) z kanałowym rozprowadzeniem nawiewu przewodami o przekroju prostokątnym (typ FDU)
• podłogowe (typ FDF(L))

Multi Inverter Heatpump R410Awydajność chłodnicza 2,2 - 5,0 kW
wydajność grzewcza 3,2 - 6,3 kW
klasa energetyczna A!
wysokowydajny moduł filtracji

Systemy "multi-split":

- ścienne SKM/SCM o wydajnościach 4,5 kW, 6,8 kW oraz 8,0 kW w wersji chłodzącej lub z opcją pompy ciepła, w konfiguracji do czterech jednostek wewnętrznych na jedną jednostkę zewnętrzną; przeznaczone do małych pomieszczeń o zróżnicowanym zapotrzebowaniu mocy chłodniczej
- V-Multi o wydajnościach 12,5 kW, 20,0 kW oraz 25,0 kW w wersji z pompą ciepła, w konfiguracji od 2-ch do 4-ch jednostek wewnętrznych (kasetowych FDT lub kanałowych FDUR) na jedną jednostkę zewnętrzną; przeznaczone do klimatyzowania pomieszczeń dużych lub o nieregularnych kształtach
- jednostki zewnętrzne FDC o wydajności chłodniczej od 7,0 kW do 25,0 kW z przeznaczeniem do central wentylacyjnych, jako agregaty skraplające.

Uwaga:
we wszystkich systemach z inwerterem, maksymalna możliwa wydajność układu jest o 30% większa od nominalnej
Więcej o nowościach Mitsubishi Heavy: www.clima.com.pl

Komentarze