Mitsubishi Electric wycofuje pompy ciepła typu Ecodan po wybuchu jednostki zewnętrznej.

Mitsubishi Electric wycofuje wadliwe pompy ciepła
W lipcu br. w brytyjskiej prasie pojawiła się informacja o wybuchu jednostki zewnętrznej - urządzenia produkowanego przez Mitsubishi Electric.

Wydarzenie miało miejsce 9 lipca br. Jednostka zewnętrzna, umiejscowiona w ogrodzie na prywatnej posesji w Somerset w Wielkiej Brytanii, wybuchła o godz. 8:30, kiedy to rodzice wraz z czwórką swoich dzieci wybierali się do szkoły. Sąsiedzi oraz przechodnie słyszeli huk podczas wybuchu i poczuli lekkie wstrząsy w swoich domach. Do pomieszczeń wdarł się dym. Nikt nikt nie został ranny.

Tego samego dnia firma Mitsubishi wysłała na miejsce zdarzenia swoich inżynierów do natychmiastowego zbadania problemu. Wstępne dochodzenie wykazało, że część akumulatora w jednostce zewnętrznej W85 uległa zniszczeniu pod ciśnieniem ze względu na wadę produkcyjną.

Mitsubishi Electric po tym wydarzeniu powiadomiło odpowiednie służby oraz wydało oświadczenie dostępne na stronie mitsubishielectric.co.uk. Producent dobrowolnie rozpoczął wycofywanie jednostek zewnętrznych pomp ciepła Ecodan, jako środek zapobiegawczy. Mimo, że ryzyko jest bardzo niskie Mitsubishi zaleca, aby wszystkie urządzenia wyłączyć do czasu pełnego programu wymiany.

Przegląd i wymiana dotyczy następujących modeli pomp ciepła Mitsubishi Electric:

PUHZ W50VHA
PUHZ W90VHA
PUHZ HW140YHA

PUHZ W50VHA-BS
PUHZ HW140VHA
PUHZ HW140YHA-BS

PUHZ W85VHA
PUHZ HW140VHA-BS
PUHZ HW140YHA2-BS
PUHZ W85VHA-BS


Wskazówki, jak rozpoznać numer modelu zostały podane tutaj

ME powiadomił też wszystkie swoje oddziały będące w posiadaniu list zainstalowanych pomp typu Ecodan, a ponadto do wszystkich użytkowników urządzeń tego typu zostanie wysłane odpowiednie pismo w tej sprawie.

Obecnie producent zbiera zgłoszenia kwalifikujące się do programu wymiany. Poza tym ME otworzył w kilku krajach Europy, w tym w UK i Niemczech, bezpłatne infolinie.

News z 09.07.2010 r. na temat eksplozji: http://www.thisisthewestcountry.co.uk/news/8263749.Explosion_rocks_Chard_street/

Zobacz video nt. pomp ciepła Ecodan:
[VIDEO:YOUTUBE:UeVJS_SK2fg]


Foto: www.thisisthewestcountry.co.uk