Seria minirekuperatorów ściennych BLUE to urządzenia zapewniające skuteczną wentylację każdego pomieszczenia bez ryzyka wychłodzenia go zimą czy przegrzania latem. Zastosowanie minirekuperatorów może także w przypadku większości budynków zmniejszyć koszty ogrzewania od 20 do nawet 60%.


Minirekuperatory BLUE montowane są na stałe w ścianach i nie wymagają stosowania dodatkowych kanałów wentylacyjnych rozprowadzających powietrze. Montuje się je w ścianach, najczęściej pod oknami lub nad nimi w miejsce standardowych nawiewników okiennych, zazwyczaj i tak zatykanych przez użytkowników w okresie zimy. Sprawne funkcjonowanie urządzenia zapewnia niewielki wentylator zasilany prądem 230V/50 Hz. Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zapewniają niewielkie, skuteczne wymienniki ciepła posiadające sprawności od 60 do 84%. Urządzenia są proste w montażu i obsłudze, a ich zużycie prądu waha się w przedziale od 11 do 30 W. Zastosowane wentylatory zapewniają ich praktycznie bezgłośną pracę.
Minirekuperatory dostępne są w trzech podstawowych modelach:
BLUE HR 25


Urządzenia typu BLUE przeznaczone są do wentylacji miejscowej.
Ich działanie polega na wymianie powietrza poprzez wywiewanie oraz nawiewanie miejscowe dzięki możliwości montażu w ścianie budynku. Montaż odbywa się w otworze o średnicy 152 mm (tolerancja +/- 2 mm) poprzez wsunięcie urządzenia w otwór. Rekuperator wyposażony jest w gumowe uszczelki mocujące urządzenie w otworze.
Urządzenie dostarczane jest wraz ze sterownikiem. Możliwe jest podłączenie urządzenie do gniazdka elektrycznego po uprzednim założeniu standardowej wtyczki 230V (nie jest dostarczana w zestawie).
Zastosowanie:
Kuchnie, łazienki, wc, sypialnie, pokoje, inne pomieszczenia wymagające wentylacji miejscowej. Doskonale nadaje się do wentylacji wszelkich pomieszczeń, w których po wymianie okien na szczelne pojawiły się problemy z nadmiarem wilgoci oraz pleśnią i zagrzybieniem. Urządzenie usuwa z pomieszczeń nieprzyjemne zapachy oraz dostarcza świeżego powietrza bez wychładzania pomieszczenia. Dzięki HR 25 możliwa jest skuteczna wentylacja bez konieczności zwiększenia kosztów ogrzewania.
W grupie BLUE HR 25 jest dostępnych 6 różnych wersji:
BLUE HR 25 - wersja standard, dwustopniowa regulacja prędkości urządzenia; montaż w ścianach o grubości do 310 mm;
BLUE HR 25H - z czujnikiem wilgotności automatycznie przełączającym tryb racy urządzenia w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu;
BLUE HR 25P - z czujnikiem podczerwieni uruchamiającym urządzenie po wykryciu ruchu w pomieszczeniu;
BLUE HR 25L – LONG - wersja przedłużona umożliwiająca instalację minirekuperatora w ścianach o grubości od 310 do 425 mm;
BLUE HR 25 LH - wersja przedłużona z czujnikiem wilgotności;
BLUE HR 25 LP - wersja przedłużona z czujnikiem ruchu.
Dane techniczne:
Typ urządzenia: rekuperator BLUE HR 25
Przeznaczenie: łazienki, kuchnie niewielkie pomieszczenia domowe
Odzysk ciepła: do 84%
Max. wydatek powietrza [m3/h]: 55
Poziom głośności [dB(A)]: 16,8 - 49,2
Pobór mocy [W]: 2 - 23
Wymiary wys. x szer. x dł. [mm]: 204x155x370
Średnica otworu w ścianie [mm]: 152
Zakres grubości ścian: od 200 do 310 mm (wersja przedłużona: do 425 mm)
Ciężar [kg]: 3,4
Zasilanie: 230V/50Hz
BLUE HR 100S


Urządzenia typu BLUE HR 100S przeznaczone są do wentylacji miejscowej. Ich działanie polega na wymianie powietrza poprzez wywiewanie oraz nawiewanie miejscowe dzięki możliwości montażu w ścianie budynku. Montaż wymaga wywiercenia otworu o średnicy 115 mm.
Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w filtr akrylowy wielokrotnego użytku (możliwość wymycia). Dzięki specjalnej konstrukcji części nawiewnej i wywiewnej urządzenie zapewnia skuteczne rozprowadzenie świeżego powietrza w pomieszczeniu. Możliwy jest montaż urządzenia w ścianach o grubości do 400 mm. Dzięki regulatorowi prędkości możliwe jest korzystanie z dwóch trybów pracy. Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w czujnik wilgotności.
Zastosowanie:
Kuchnie, łazienki, wc, sypialnie, pokoje, inne pomieszczenia wymagające wentylacji miejscowej, inne pomieszczenia w których występuje duża wilgotność, szkoły, klasy, pomieszczenia kas, inne pomieszczenia wymagające skutecznej wentylacji z odzyskiem ciepła. Doskonale nadaje się do wentylacji wszelkich pomieszczeń, w których po wymianie okien na szczelne pojawiły się problemy z nadmiarem wilgoci oraz pleśnią i zagrzybieniem.
Dane techniczne:
Typ urządzenia: rekuperator BLUE HR 100S
Przeznaczenie: łazienki, kuchnie, inne pomieszczenia domowe
Odzysk ciepła: do 60%
Max. wydatek powietrza [m3/h]: 75
Poziom głośności [dB(A)]: 20 - 30
Pobór mocy [W]: 14 - 35
Wymiary wys. x szer. x dł. [mm]: 317x252x165
Max. długość otworu w ścianie [mm] : 400
Średnica przewodu ściennego [mm] : 100
Średnica otworu w ścianie [mm]: 115
Zakres grubości ścian: do 400 mm
Ciężar: [kg] 5,5
Zasilanie: 230V/50Hz
BLUE HR 100W


Urządzenia typu BLUE HR 100W przeznaczone są do wentylacji miejscowej. Ich działanie polega na wymianie powietrza poprzez wywiewanie oraz nawiewanie miejscowe dzięki możliwości montażu w ścianie budynku. Montaż wymaga wykonania w ścianie otworu o wymiarach 240 x 160 mm.
Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w filtr akrylowy wielokrotnego użytku (możliwość wymycia). Dzięki specjalnej konstrukcji części nawiewnej i wywiewnej urządzenie zapewnia skuteczne rozprowadzenie świeżego powietrza w pomieszczeniu. Możliwy jest montaż urządzenia w ścianach o grubości do 280 mm. Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie rękawa przedłużającego umożliwiającego montaż w ścianach o grubości do 500 mm. Dzięki regulatorowi prędkości możliwe jest korzystanie z trzech trybów pracy. Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w czujnik wilgotności (model HR100WH).
Zastosowanie:
Kuchnie, łazienki, wc, sypialnie, pokoje, inne pomieszczenia wymagające wentylacji miejscowej. Doskonale nadaje się do wentylacji wszelkich pomieszczeń, w których po wymianie okien na szczelne pojawiły się problemy z nadmiarem wilgoci oraz pleśnią i zagrzybieniem.
Dane techniczne:
Typ urządzenia: rekuperator BLUE HR 100W
Przeznaczenie: łazienki, kuchnie, inne pomieszczenia domowe
Odzysk ciepła: do 70%
Max. wydatek powietrza [m3/h]: 77
Poziom głośności [dB(A)]: 20 - 30
Pobór mocy [W]: 12 - 31
Wymiary wys. x szer. x dł. [mm]: 155 x 270 x 370
Max. długość otworu w ścianie [mm]: 240 x 160
Wielkość otworu w ścianie [mm]: 115
Zakres grubości ścian: od 220 do 280 mm
Ciężar: [kg] 4,85
Zasilanie: 230V/50 Hz
Materiał i foto: www.rekuperatory.com

Komentarze

  • rekuperatory????

    a cóż te urządzenia mają wspólnego z odzyskiem????