MINImalny wymiar – najmniejszy kocioł na pelety w Polsce – MINI BIO MINImalna obsługa kotła – MINI BIO MINImalne zużycie paliwa - MINI BIO MINImalne zużycie energii elektrycznej – MINI BIO MINImalna ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery – MINI BIO MINImalna cena – dzięki wsparciu UE.

MINI BIO = 6 x MINI
Innowacyjny, najmniejszy na rynku kocioł MINI BIO do spalania pelet oraz owsa jest nowym spojrzeniem w Polsce i w Europie na automatyczne spalanie paliw stałych - pelet o średnicy od 6 do 8 mm, lub zastępczo zboża (owsa), przy zachowaniu niskich parametrów emisji, spełniających normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej.

Jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub ich w ogóle nie ma. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 – 300 m2.

Główną zaletą kotła MINI BIO są jego minimalne gabaryty oraz prosta obsługa, polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku START. Komunikaty są wyświetlane na dużym wyświetlaczu graficznym. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się, automatycznie dobierze parametry pracy i automatycznie będzie dążyć do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.