Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem nie jest dniem walki z hałasem. Trzeba wiedzieć, gdzie występuje hałas, aby dobrze przeciwdziałać jego skutkom. Ten dzień ma zwrócić uwagę na obecność dźwięku w naszym codziennym życiu i nasz udział w ich tworzeniu.


www.akustyka.pl:
Świadomość zagrożenia hałasem umożliwi prowadzenie działań prewencyjnych pozwalających uniknąć budowy hałaśliwych obiektów (czyli takich, w których i wokół których jest generowany hałas) oraz mieć domy i mieszkania w odpowiednim standardzie akustycznym.Sponsorem Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem zostały firmy Rigips Polska i Silikaty.
Z okazji tego dnia Fabryka Ciszy (www.akustyka.pl) udostępnia elektroniczną książkę Jacka Danielewskiego pt. "Dom i Mieszkanie, Komfort Akustyczny". Książkę w postacki PDF mozna pobrać ze strony akustyka.pl
Ten krótki i prosty przewodnik po akustyce budownictwa jest lekturą obowiązkową dla budujących komfortowy dom. Przedstawia parametry, jakimi powinien charakteryzować się dobry dom i mieszkanie, na co należy zwrócić uwagę przy budowie domu, zakupie dokumentacji, czy mieszkania na wolnym rynku.

Żródło: www.akustyka.pl