Data rozpoczęcia
2010-06-16
Data zakończenia
2010-06-18
Miejsce
Bydgoszcz

Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu
W imieniu Centrum Targowego Pomorza i Kujaw mam przyjemność poinformować Państwa o 8 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu “PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO”, które odbędą się w dniach 16-18 czerwca 2010r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów, palników, piecy, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do pelletowania i brykietowania, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do drewna i trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze, podajniki, sortowniki, filtry i inne. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania, serwisu.

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych.

W pierwszym dniu targów 16 czerwca będzie miała miejsce Konferencja pt. “Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” współorganizowana z m-cznikiem Czysta Energia oraz WARSZTATY: "Aktualny stan rynku ukraińskiego brykietów i pelletów" (Centrum Ukraina Sp. z o.o.).

W drugim dniu targów 17 czerwca odbędzie się Konferencja międzynarodowa, tłumaczona symultanicznie, współorganizowana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o. Gdynia pt. “Aktualności Rynku Peletu – Czwarta Edycja”.

W trzecim dniu targów 18 czerwca odbędzie się 8 Forum Gospodarcze Polska-Ukraina pt. "Rynek pellet i brykietów - możliwości rozwoju handlu na tle wspólpracy polsko-ukraińskiej" przygotowywane m.in. przez Centrum Ukraina Sp. z o.o. Patronat nad Forum objęło MINISTERSTWO GOSPODARKI. Współorganizatorami Forum są Centrum Targowe Pomorza i Kujaw, Polska Izba Biomasy, Bałtycka Agencji Poszanowania Energii S.A. Patronat medialny objęli: EnergieOdnawialne.pl, Agroenergetyka.pl, Windpower.com.pl.

W ub. roku targi odwiedzili specjaliści m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Danii, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier. Szwajcarii.
W ub. roku specjaliści m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Danii, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier. Szwajcarii.

Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Czystej Energii, Bioenergy International, Agroenergetyki i Polskiej Izby Biomasy.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, uczestnictwa w konferencjach, warsztatach, do organizacji spotkań podczas imprezy, sponsoringu wydarzeń, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Targi są doskonałym miejscem promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników.

Więcej na www.ctpik.com.pl

Źródło: ''