Data rozpoczęcia
2009-02-14
Data zakończenia
2009-02-14

10-14.02.2009r., Stuttgart

Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T
Targi R+T to największa i najważniejsza impreza wystawiennicza branży osłon przeciwsłonecznych i bram na świecie. Te odbywające się od 1965 roku w cyklu trzyletnim targi po raz pierwszy odbędą się na nowych i zarazem jednych z najnowocześniejszych w Europie terenów targowych o powierzchni wystawienniczej 105.200 m2. Ponad dwukrotne zwiększenie powierzchni wystawienniczej w porównaniu z poprzednią edycją spowodowało ogromne zainteresowanie firm z branży prezentacją oferty na targach, co przełożyło się na rekordową liczbę wystawców - do tej pory swój udział w targach potwierdziło 719 wystawców z 40 krajów Europy, Azji i Ameryki.

Targi R+T to jedne z najbardziej międzynarodowych targów w Europie - ze zgłoszonych do przyszłej edycji targów 719 wystawców, aż 463 pochodzi z zagranicy, co daje aż 64% odsetek firm zagranicznych. Targi zanotowały szczególnie duży przyrost wystawców z Włoch, Holandii, Hiszpanii, Turcji, Australii, USA, Chin, Tajwanu oraz Polski. W 2009 roku swoją ofertę na targach zaprezentuje aż 19 firm polskich: Anwis, Selt, P.P.H. Bamar-Pol, Portos s.j., A.S. Sierant PPHU, Andrzejczak s.c., Aluprof S.A., DAKO Sp. z o.o., Draco, Krispol Sp. z o.o., Luxan Sp. z o.o., Miranda Sp. z o.o., MOBILUS MOTOR Sp. z o.o., MOL sp. z o.o., Tommark - Ketten, Vertex, Wiśniowski.

Nowe tereny targowe oprócz znacznie większej powierzchni wystawienniczej oferują uczestnikom ułatwiony dojazd na targi, dzięki swojemu zlokalizowaniu tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradach A8 i B27 i bezpośrednim połączeniu komunikacją miejską z centrum miasta. Organizatorzy targów spodziewają się w lutym 2009 ponad 60.000 gości, którzy przybędą na targi R+T.

Zakres tematyczny targów R+T prezentuje się następująco:

ROLETY I OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE - rolety, rolety zwijane, materiały na rolety, skrzynki do rolet, żaluzje zewnętrzne, żaluzje wewnętrzne, wertykale, markizy, materiały na markizy, markizorolety, story plisowane, zwijane refleksole, parasole, systemy zaciemnień, okna i profile okienne, okiennice składane, okiennice odsuwane, zacienienia fasad, zadaszenia ogrodów zimowych oraz systemy napędowe i sterujące, zabezpieczenia antywłamaniowe, okucia, osprzęt.

BRAMY I OSPRZĘT - bramy garażowe, bramy przesuwane i opuszczane, bramy uchylne i przezroczyste, bramy wahadłowe, bramy rolowane, obrotowe, sekcyjne, dźwiękoszczelne i chroniące przed utratą ciepła, bramy przeciwogniowe, bramy szybkobieżne, teleskopowe, bramy skrzydłowe obrotowe, bramy składane, bramy z krat, bramy do hangarów, kraty zwijane, kraty nożycowe, urządzenia sterujące i napędy, urządzenia zabezpieczające, fotokomórki, profile, okucia i osprzęt.

Targi R+T to nie tylko impreza wystawiennicza, prezentująca ofertę wystawców, ale również platforma wymiany wiedzy i doświadczeń z fachowcami z branży. Wymianie wiedzy służy bogaty program ramowy przygotowany przez Targi Stuttgarckie wspólnie z partnerami targów R+T, m.in. Niemieckim Zrzeszeniem Rolet + Osłon Przeciwsłonecznych, Niemieckim Zrzeszeniem Producentów Bram BVT, Federalnym Zrzeszeniem Technicznych Konfekcji Tekstyliów BKTex i Izbą Architektów Badenii-Wirtembergii. Szczegółowy plan programu ramowego znajdą Państwo w załączonej broszurze dla zwiedzających w języku polskim.

Targi będą otwarte w godzinach 9.00 - 18.00 (w dniach 10 - 13.02.2009) oraz 9.00 - 17.00 (w dniu 14.02.2009).

Więcej na cms.messe-stuttgart.de