Data rozpoczęcia
2009-01-17
Data zakończenia
2009-01-17

12-17.01.2009r, Monachium, Niemcy

Na Targach BAU (12-17.01.2009r, Monachium, Niemcy) prezentowana będzie architektura, materiały i systemy dla budownictwa przemysłowego i ogólnego oraz budownictwa mieszkaniowego i wykończeniowego.

Co dwa lata na Targach BAU spotykają się liderzy branży budowlanej aby w niepowtarzalny sposób zaprezentować swoje osiągnięcia co sprawia, że Targi BAU są najważniejszym wydarzeniem dla europejskiego przemysłu budowlanego. Oferta jest podzielona na sekcje pod kątem materiałów, jak również produktów i zagadnień budowlanych.

Liczne atrakcyjne imprezy towarzyszące tworzą ramy programu Targów, stanowiąc dopełnienie ich oferty.

Targi BAU skierowane są zarówno do krajowych i międzynarodowych planistów, architektów i konstruktorów jak również do rzemieślników budowlanych, developerów, dystrybutorów materiałów budowlanych i przedstawicieli gospodarki mieszkaniowej.

Zagadnienia związane z przyszłością budownictwa, takie jak inteligentne elewacje, wydajne energetycznie budynki, adaptacje, sterowanie budynkiem, jak również funkcja i design grają ważną rolę w wystawach wszystkich sekcji.

W Targach BAU 2007 wzięło udział 2043 wystawców z 40 krajów i odwiedziło je 209048 osób z 145 krajów.W poprzednich latach wśród zwiedzających Targi BAU przeważały osoby podejmujące kluczowe decyzje inwestycyjne, co podkreśla fachowy charakter tego branżowego wydarzenia.

BAU od kilku lat przechodzą proces gruntownej modernizacji. Po raz pierwszy w Europie połączono prezentację projektów architektonicznych z ich techniczną realizacją.

Stąd szeroki wachlarz oferty Targów: architektura, materiały i systemy dla budownictwa przemysłowego, budownictwa obiektów, mieszkaniowego oraz wykończenia wnętrz. Dlatego też dodano do oficjalnej nazwy Targów podtytuł: "Architektura, materiały, systemy".

Bogata oferta BAU 2009 została przygotowana z myślą o różnych grupach odbiorców. Należą do nich wszyscy uczestnicy procesu projektowania i budowania, tj.: projektanci (architekci, inżynierowie, konstruktorzy), inwestorzy (deweloperzy, zarządcy nieruchomości, maklerzy), wykonawcy (szklarze, hydraulicy, lakiernicy, malarze, murarze, wykonawcy fasad aluminiowo szklanych oraz ceramicznych), producenci stolarki okienno-drzwiowej i in.

"Energooszczędne budowanie", "Adaptacja istniejących budynków", a także "Budowanie bez barier" to wiodące tematy tegorocznych Targów. BAU będą ponadto obfitowały w różnego rodzaju fora tematyczne ("Przyszłość budowania“ i "Makroarchitektura“) i specjalne prezentacje (m.in. "Eurowizja okien i drzwi", "Budownictwo drewniane przyszłości", "Italian Design").

Monachijskie hale targowe zostały podzielone na 13 grup tematycznych, m.in. została wyodrębniona grupa systemów budowlanych z aluminium i ze stali, elewacji i systemów elewacyjnych; grupa dotycząca wind i schodów ruchomych; przemysł szklarski; przemysł drzewny i tworzyw sztucznych; glazura i ceramika; energetyka i technika solarna; chemia budowlana i in. Łączna powierzchnia Targów BAU 2009 wynosi 180 000 m2 i obejmuje 17 podzielonych według materiałów budowlanych i grup produktów hal targowych, w których zaprezentuje się ponad 1800 wystawców z 40 krajów świata. Mimo że powierzchnia przeznaczona dla wystawców jest duża (równa mniej więcej 10 boiskom piłkarskim), to już rok przed rozpoczęciem Targów wszystkie powierzchnie wystawiennicze zostały zarezerwowane.

Więcej informacji: www.bau-muenchen.de