Data rozpoczęcia
2001-02-23
Data zakończenia
2001-02-23

Otwarcie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE nastąpi 20 lutego 2001. Targi INSTALACJE 2001 potrwają do 23 lutego. Równolegle na terenach wystawowych MTP odbywać się będzie Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX 2001.

W targach INSTALACJE 2001 zapowiedziało swój udział ponad 500 wystawców z Austrii, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Malty, Monako, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii, Wielkiej Brytanii.
Powierzchnia ekspozycji wyniesie przekroczy 16.000 m2, w tym na firmy zagraniczne przypadnie ponad 1.400 m2.
Zakres tematyczny ekspozycji:
- technika ciepłownicza i grzewcza
- technika wentylacyjna i klimatyzacyjna
- technika gazownicza
- pompy
- armatura
- urządzenia regulacyjne i kontrolno-pomiarowe
- sieci, rurociągi i osprzęt
- instalacje elektryczne i energetyczne
usługi i wykonawstwo
- doradztwo.
Poczynając od tegorocznej edycji targów INSTALACJE z ich zakresu tematycznego wyodrębniono branżę techniki i ceramiki sanitarnej. Było to zgodne z oczekiwaniami tej branży dotyczącymi cyklu organizowania targów. Jak wykazały badania przeprowadzone na zlecenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przez specjalistyczną agencję marketingową - preferencje branży techniki sanitarnej zmierzają ku targom odbywającym się w cyklu dwuletnim. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom MTP wprowadzą do swojego programu wystawienniczego nowe targi - Salon Wyposażenia Łazienek, który będzie się odbywał co dwa lata (pierwsza edycja będzie miała miejsce w 2002 roku).
Targi INSTALACJE 2001 nie ograniczą się do ekspozycji najnowszych technik, technologii, urządzeń, osprzętu i materiałów instalacyjnych. W programie targów znajdują się specjalistyczne konferencje i seminaria. Są wśród nich min. ,,Ogólnopolskie Forum Audytorów Energetycznych", ,,Akceptacje wyrobów instalacyjnych do stosowania w budownictwie w krajach Europy Środkowej i Wschodniej" i ,,Gazownictwo w gospodarce mieszkaniowej i komunalnej na targach INSTALACJE 2001" (szczegóły w załączonym programie konferencji i seminariów).
W czasie targów zostanie rozstrzygnięty Konkurs o Złote Medale MTP. W konkursie na najlepszy wyrób nagradzany Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich wyróżniane są te wyroby spośród eksponowanych na targach, które charakteryzują się wysoką jakością, nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi, walorami ergonomicznymi, ekologicznymi, estetycznymi i użytkowymi. Zgłaszać swoje wyroby do konkursu mogą zarówno polscy jak i zagraniczni wystawcy.
Targi INSTALACJE 2001 będzie można zwiedzać w dniach od 20 do 23 lutego w godzinach od 9.00 do 17.00. Dni profesjonalistów 20 i 21 lutego.
Ceny biletów wstępu:
- dla profesjonalistów w dniach 20-23 lutego 15 zł
- dla zwiedzających w dniach 20-21 lutego 20 zł
- dla zwiedzających w dniach 22-23 lutego 15 zł