Polski Instytut Techniki Budowlanej został przyjęty w poczet członków Europejskiej Sieci Instytutów Badawczych Budownictwa – ENBRI. Powstała ona w 1998 roku i początkowo działała jako organ przedstawicielski w Komisji Europejskiej do badań nad budownictwem.

W dniach 9-12 lutego 2001 r. w Atlancie (USA) na powierzchni prawie 100 000 m2 odbyły się Międzynarodowe Targi Budowlane. Impreza corocznie odwiedzana jest przez tysiące profesjonalistów z branży budowlanej z całego świata (1000 zwiedzających z ponad 100 krajów). W bieżącym roku prezentowało swoje produkty około 1000 producentów i dostawców w 100 kategoriach produktów.
W czasie trwania targów zwiedzający mieli okazję wziąć udział w imprezach towarzyszących: Międzynarodowej Wystawie Budownictwa komercyjnego ICCON oraz Wystawie Techniki Domowej TECHOMEXPO. Wystawa ICCON skoncentrowana było na prezentacji nowych materiałów używanych w budownictwie komercyjnym, a także na zaprezentowaniu w formie szkoleń i seminariów najnowszych technologii. Wzięło w niej udział około 100 wystawców – firm z branży budownictwa komercyjnego mających w swojej ofercie materiały budowlane, instalacje elektryczne, technikę grzewczą, wentylacyjną i instalacje hydrauliczne.
Wystawa TECHOMEXPO w całości poświęcona była technice domowej i miała za zadanie zaprezentowanie zwiedzającym nowinki w zakresie produktów i usług z branży automatyki domowej, m.in. ochrony dostępu, sprzętu audio/wideo, systemów satelitarnych i kablowych, komputerów.
Podczas trwania targów zwiedzający mieli możliwość wziąć udział w ponad 200 programach szkoleniowych, warsztatach, seminariach prezentujących nowe trendy i rozwiązania w budownictwie.