Data rozpoczęcia
2010-07-19
Data zakończenia
2010-07-23
Miejsce
Wrocław

ICEC - ICMC 2010Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej zawiadamia, że w dniach 19-23 lipca we Wrocławiu odbędzie się

Międzynarodowa Konferencja Inżynierii Kriogenicznej ICEC 23
oraz
Międzynarodowa Konferencja Materiałów Kriogenicznych ICMC 2010

Międzynarodowe Konferencje Inżynierii Kriogenicznej (International Cryogenic Engineering Conference, ICEC) zostały zainicjowane przez Kurta Mendelssohna i są cyklicznie organizowane przez założony przez Niego Międzynarodowy Komitet Inżynierii Kriogeniczne] (International Cryogenic Engineering Committee) z siedzibą w Zurychu.

Pierwsza konferencja ICEC-1 odbyła sie w 1967 roku w Tokio, a kolejne były zorganizovvane w Brighton, Berlin, Eindhoven, Kioto, Grenoble, Londyn, Kobe, Helsinki, Pekin, Kijów, Kitakyushu, Bournemouth, Southampton, Genua, Bombaj, Grenoble, Praga i Seul.

Od roku 1994 konferencji ICEC towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Materiałów Kriogenicznych (International Cryogenic Materials Conference, ICMC), co umożliwia wymianę doświadczeń oraz dyskusje kriogeników i specjalistów inżynierii materiałowej, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów nadprzewodzących.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z procesami pozwalającymi na uzyskanie niskich temperatur, urządzeniami i instalacjami kriogenicznymi oraz materiałami wykorzystywanymi w nadprzewodnictwie i konstrukcjach kriogenicznych. Zaprezentowane będą największe instalacje i urządzenia badawcze wykorzystujące kriogenikę i nadprzewodnictwo, jak Wielki Zderzacz Hadronów w CERN w Genewie i reaktor ITER budowany przez ITER Organization w Cadarache.

Tradycją konferencji lCEC-ICMC jest organizowanie wizyt w obiektach związanych z kriogenika i kriotechnika. Uczestnicy konferencji ICEC 23/ICMC 2010 będą mieli okazję zwiedzić oddział PGNiG Krio-Odolanów – jedynego europejskiego producenta ciekłego helu. lstotnym punktem konferencji będzie sesja dedykowana kriomedycznie połączona z wizytą w komorze do krioterapii ogólnoustrojowej. Ponadto, w ramach konferencji planowana jest wystawa prezentująca wyroby i technologie oferowane przez najważniejszych światowych, w tym polskich, producentów urządzeń i systemów kriogenicznych.

Termin nadsyłania abstraktów: do 31.01.2010 r.

Informacje na stronie: www.icec-icmc.wroc.pl

Źródło: Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej