Podczas Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2011 odbyła się konferencja prasowa dotycząca wprowadzenia urządzeń klimatyzacyjnych marki MIDEA na rynek polski.

MIDEA na polskim rynku
MIDEA logoMIDEA rozpoczęła swoją działalność w 1968 roku. Dziś jest potężnie rozwijającą się korporacją, zajmującą się produkcją urządzeń dla ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji, podzespołów oświetlenia przemysłowego, logistyką i nieruchomościami. Midea Group jest obecnie jednym z największych producentów sprzętu klimatyzacyjnego na świecie osiągając w roku 2010 łączny obrót 15 mld USD. Korporacja zatrudnia ponad 150 000 pracowników.

Obecnie MIDEA jest krajowym liderem urządzeń domowych w Chinach. Firma nie ustaje w aktywnej globalizacji swych działań poprzez otwieranie zakładów w Wietnamie, Białorusi czy Egipcie. Firma planuje w przyszłości otwarcie nowych zakładów w celu zaoferowania rozszerzonej gamy wyrobów i usług bliżej rynków zbytu.

W roku 2011 MIDEA wkracza na polski rynek wraz ze swoją szeroką ofertą urządzeń HVAC: od urządzeń przeznaczonych do gospodarstw domowych po przemysłowe o mocy 1,7 MW. Wyłącznym dystrybutorem w Polsce została firma SPS KLIMA Sp. z o.o.

Konferencja prasowa inaugurująca wprowadzenie urządzeń klimatyzacyjnych marki MIDEA na polski rynek odbyła się we wtorek 29 marca br. w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym "Gromada" w Warszawie. Konferencja towarzyszyła wystawie Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2011.


Zakres produkcji MIDEA w zakresie urządzeń i systemów klimatyzacyjnych jest bardzo szeroki i obejmuje klimatyzacje dla użytkowników indywidualnych, rozwiązania komercyjne, produkty white goods i pompy ciepła. W ofercie MIDEA m.in.:
- urządzenia Split i Multi Split
- urządzenia Split dużej mocy
- pompy ciepła
- systemy VRF
- agregaty wody lodowej i klimakonwektory
- roof-topy
- klimatyzatory przenośne i osuszacze powietrza.

Wysoką jakość urządzeń potwierdzają osiągane parametry efektywności energetycznej o sprawności COP sięgającej 5,5. Zakres temperatur pracy oraz możliwości współpracy z systemami automatyki znacznie rozszerzają zastosowanie urządzeń i systemów klimatyzacji MIDEA.
Ponadto urządzenia te mogą współpracować z inteligentnymi systemami zarządzania BMS dając możliwość zdalnego sterowania i monitorowania całej sieci klimatyzacji.

SPS KLIMA Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów urządzeń klimatyzacji z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Początkowo firma koncentrowała swoją działalność na sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i systemów klimatyzacji SANYO. Od roku 2000 reprezentuje w Polsce na zasadach wyłączności także koncern McQUAY w zakresie systemów klimatyzacji. Od 2011 roku spółka SPS KLIMA została wyłącznym przedstawicielem firmy MIDEA w Polsce. Centralny magazyn sprzętu i części znajduje się w Warszawie.Źródło: ''

Komentarze

  • ZREALIZOWANY

    WYGLADA ..ZE I TEN BIZNES PAN PREZES ...WLASCICIEL ??????? "POLOZY"