W roku 2012 Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Metalplast Tarnowskie Góry Sp. z o.o. rozszerzyło ofertę m.in. o nowe wentylatory i akcesoria do budowy kanałów i central wentylacyjnych.

METALPLAST - nowe produkty 2012
Aparat grzewczo-wentylacyjny QuasarAparaty grzewczo-wentylacyjne przeznaczone są do ogrzewania i wentylacji oraz dogrzewania pomieszczeń takich jak sale konferencyjne, biura, restauracje, hotele, hale przemysłowe, warsztaty, magazyny, itp.
>>wymiary i opis techniczny
>>parametry nagrzewnic


Rekuperator Euros


Rekuperatory Euros przeznaczone są do pracy w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła domów jednorodzinnych, mieszkań, biur, obiektów użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzają się zarówno w nowych instalacjach wentylacyjnych, jak i systemach modernizowanych. Wysoka jakość podzespołów użytych do ich budowy gwarantuje wieloletnią i bezawaryjną pracę, natomiast powszechna dostępność materiałów eksploatacyjnych (tkanin filtracyjnych) oraz niski pobór energii elektrycznej wpływają na niskie koszty użytkowania urządzeń.
>>opis rekuperatora
>>wymiary
>>charakterystyka przepływowa


Wymiennik glikolowy WG-01


Wymiennik WG-01 służy do dogrzewania powietrza czerpanego z zewnątrz przez rekuperator w okresie zimowym oraz jego schładzania podczas występowania letnich upałów. W połączeniu z rekuperatorem zapewnia on optymalną temperaturę świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń mieszkalnych. WG-01 korzysta z naturalnych właściwości gruntu, transportując ciepło spod jego powierzchni do wymiennika ciecz-powietrze i ogrzewa bądź schładza powietrze doprowadzane systemem kanałów wentylacyjnych budynku.
Dzięki zastosowaniu glikolowego układu zamkniętego, powietrze nie ma kontaktu z glikolem, ani tym bardziej z gruntem, gdzie mogą występować zanieczyszczenia lub wody gruntowe. W porównaniu do tradycyjnych wymienników żwirowych lub rurowych, wymiennik glikolowy firmy Metalplast eliminuje ryzyko bakteryjnego skażenia powietrza, rozwoju grzybów czy też pleśni.
>>opis wymiennika
>>moduł pompy
>>moduł wymiennika ciecz - powietrzeŹródło: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Metalplast Tarnowskie Góry Sp. z o.o.