Data rozpoczęcia
2008-11-14
Data zakończenia
2008-11-14

"Data Center. Proces inwestycyjny - Projekt - Technologie", to glowny temat II edycji Seminarium Eksperckiego Emerson Network Power, ktory zgromadzil blisko setke ekspertow IT z najwiekszych polskich firm. Wylacznym partnerem konferencji byla Wola Info.
Tegoroczne Seminarium Eksperckie skierowane było przede wszystkim do inwestorów, projektantów i członków zespołów eksperckich realizujących inwestycje w Data Center.
Jego celem było omówienie bieżących zagadnień związanych z planowaniem i realizacja budowy bądź rozbudowy już istniejącego Data Center. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Seminarium. Cel został osiągnięty. Prezentacje wywołały wiele ciekawych dyskusji i polemik wśród przybyłych inwestorów, projektantów i dziennikarzy. Seminarium ponownie stało się okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ekspertami. W pełni usatysfakcjonowała nas także duża frekwencja i dobra atmosfera towarzysząca wydarzeniu. Myślimy już o kolejnej edycji - stwierdziła Małgorzata Kasperska, Dyrektor Generalny Emerson Network Power w Polsce.
Program konferencji obejmował trzy wystąpienia. Pierwsze z nich o tytule "Realizacja Inwestycji Centrum Przetwarzania Danych - od pomysłu do sukcesu" przedstawiło kluczowe założenia dotyczące budowy nowego Data Center. Prezentacji dokonali eksperci Wola Info Adam Bartos i Adam Smolski. - Cieszymy sie bardzo, że Seminarium Eksperckie Emersona zorganizowane wspólnie z naszym partnerem zakończyło się pełnym sukcesem. Prezentacje przebiegały sprawnie i kończyły się punktualnie. Miejmy nadzieję, że wszystkie plany budowy i rozbudowy Data Center w Polsce osiągną podobny skutek. Wola Info zawsze gotowa jest wspierać firmy i zespoły eksperckie w ich ambitnych zamierzeniach - podkreślił Piotr Majcherkiewicz, Prezes Zarządu Wola Info.
O sposobach budowania niezawodnej infrastruktury dla Centrum Przetwarzania Danych oraz unikalnych, rekomendowanych przez Emerson Network Power, rozwiązaniach systemów zasilania opowiadał w trakcie kolejnego wystąpienia "Elementy aktywne w budowie niezawodnego systemu zasilania dla Data Centre" Marek Rojek. Trzecia, ostatnia prezentacja, pod tytułem "Rozwiązania klimatyzacji wysokiej gęstości dla Data Center - XD" należała do Bartosza Biernackiego. Ekspert Emersona omówił w niej przykłady rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej dla Data Center z wysoką gęstością zysków ciepła, które wynikają z zastosowania najnowszych technologii informatycznych opartych na systemach X-treme Density. Materiały z seminarium już niebawem dostępne będą po rejestracji na stronie: www.SeminariumEksperckie.pl .

Źródło: http://www.partnersi.com.pl/en/biuro-prasowe.php?sd=a&id=1302