Grupa Mercor znalazła się w elitarnym gronie 19 polskich przedsiębiorstw, które dziennik "Rzeczpospolita" uhonorował tytułem DOBRA FIRMA 2009. W ramach LISTY 2000 największych polskich przedsiębiorstw Mercor uplasował się na 591 pozycji.


LISTA 2000 największych polskich przedsiębiorstw, przygotowywanej co roku przez dziennik "Rzeczpospolita", towarzyszy wybór DOBRYCH FIRM. Dobrych, to znaczy rozwijających się nie tylko dynamicznie, ale i efektywnie. "Takich, które mogą się pochwalić znakomitymi wynikami nie na przestrzeni ostatniego roku, ale przynajmniej kilku kolejnych analizowanych lat."
Kapituła nagrody po raz drugi z rzędu zaliczyła Grupę Mercor do ścisłego grona najbardziej efektywnych przedsiębiorstw działających w Polsce. "W wyborze laureatów kapituła kierowała się wskaźnikami dynamiki sprzedaży w czterech ostatnich latach (2005-2008) oraz wzrostem aktywów i kapitałów. Uwzględnione zostały także wskaźniki związane z efektywnością: rentowność sprzedaży w dwóch ostatnich latach oraz rentowność kapitałów i aktywów. Oceniana była także zdolność przedsiębiorstw do rozwoju, a jej miarą były wskaźniki inwestycji i zadłużenia." - czytamy w specjalnym dodatku do dziennika "Rzeczpospolita" poświęconym LIŚCIE 2000.
Więcej na ten temat na stronie: http://www.rp.pl/temat/395985.html