Targi Mostra Convegno EXPOCOMFORT są światowym wydarzeniem branżowym tego roku. Te międzynarodowe targi branżowe ogrzewania, klimatyzacji, chłodnictwa, technik sanitarnych oraz wyposażenia łazienek w dniach od 5 do 9 marca br. na powierzchni ponad 240 000 m² w Mediolanie zbiorą około 3000 wystawców.Ich organizatorem jest Fiera Milano International oraz Reed Exhibition Comapnies - grupa organizująca największe targi i wystawy.
Targi HVAC organizowane są w Milano co dwa lata. W roku 2000 32. Mostra Convegno EXPOCOMFORT przyciągnęły ponad 2815 wystawców z całego świata. Oczekuje się, że w 2002 roku cyfry będą jeszcze bardziej zawrotne. Po raz pierwszy wystawa będzie zajmować powierzchnię ponad 245 000 m² – co stanowi 5% wzrost w porównaniu z rokiem 2000. Około 2000 firm (więcej o 6%) będzie miało swoje stoiska, a ogólna liczba firm przekroczy 3000. 12% wystawców będą stanowić firmy zagraniczne a ich liczba (240) jest o 14% wyższa w porównaniu z rokiem 2000.
Cyfry te potwierdzają wyraźny wzrost rozwoju wystawy MCE i jej czołowego znaczenia na świecie. To osiągnięcie jest w dużej mierze wynikiem działań promocyjnych organizatora, Reed Exhibitions, międzynarodowej grupy, która jest partnerem Fondazione Fiera Milano w Fiera Milano International.
Przewiduje się 160 000 odwiedzających. Gośćmi wystawy są przede wszystkim instalatorzy, użytkownicy obiektów i instalacji, dystrybutorzy, reprezentanci firm, firmy eksportowe, firmy projektowe, konsultanci, firmy budowlane oraz producenci.
MCE 2002 po raz pierwszy zajmą całą powierzchnię terenów centrum wystawienniczego w Milano: pojawi się więcej firm, więcej technologii i więcej produktów. Wystawcy zajmą co najmniej 23 hale targowe. Zostanie także zmieniony układ sektorów branżowych.
Targi zmodernizowały swoje tereny wystawowe, stwarzając np. bardziej dostosowaną do potrzeb zwiedzających komunikację.
Dział Ogrzewania został poszerzony o systemy wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Dział Łazienek przedstawi w tym roku wystawę (Bathroom Halls) poświęconą innowacyjnym pokryciom powierzchni łazienkowych. Nowe pokrycia powierzchni łazienkowych to wysokiej jakości materiały o nieograniczonych wręcz możliwościach, będące alternatywnym rozwiązaniem dla ceramiki.
Wśród zabiegów marketingowych wzmożone zostały działania promocyjne i po raz pierwszy obejmują one serię wystaw objazdowych, odwiedzających najważniejsze włoskie miasta.
Targi jak co roku podzielone będą na sektory branżowe: ogrzewnictwo, automatyka, odnawialne źródła energii, klimatyzacja, wentylacja, chłodnictwo, inżynieria sanitarna, łazienki, uzdatnianie wody, pompy, zawory, armatura, narzędzia, zamocowania i in.
Ogrzewnictwo jest kluczowym działem wystawy pod względem zajmowanego obszaru oraz liczby wystawców.
Wystawców sektora wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa będzie więcej w tym roku o 4%. Najmniejszy dział stanowią narzędzia oraz zamocowania, mimo że dział ten równie dynamicznie rozwija się w tym roku powiększając powierzchnię wystawową o 7%.
MCE nie jest tylko ważnym wydarzeniem handlowym. Integralną część tego wydarzenia tworzy bogaty program konferencji, poświęcony rozwiązaniom bieżących problemów branży.
Program konferencji jest wyjątkowo ciekawy i składa się z 2 głównych elementów. Pierwszy to seminaria dotyczące nowinek technicznych. Drugi składa się z konferencji, których celem jest zapewnienie informacji o aktualnym temacie odnawialnych źródeł energii.
Główna konferencja, poświęcona odnawialnym źródłom energii, będzie nie tylko sztandarowym wydarzeniem tego sektora, ale również otworzy ona targi 5 marca 2002 r.
Targi Mostra Convegno EXPOCOMFORT wydają się pobijać wszelkie rekordy ustanowione poprzednio. MCE 2002 potwierdzają swą pozycję jako najważniejszy światowy punkt odniesienia, jako wysokiej rangi sposobność promocji, rozwoju zawodowego i rynkowego dla firm i specjalistów z dziedziny ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa, inżynierii sanitarnej, instalacji sanitarnych i sektora łazienek.
Już wiadomo, że w historii branży HVAC Mostra Convegno EXPOCOMFORT będą niezapomnianym i niepowtarzalnym wydarzeniem.
O MCE w internecie: mce.fmi.it
(mf)