Jak zostało ogłoszone 29.10.2010 r.: Sanyo stało się w całości firmą zależną od Panasonic z dniem 01.04.2011 r.

Markę Sanyo zastąpi Panasonic
Panasonic SANYOJARN w wydaniu z 25.09.2011 r. opublikował wywiad z Toshiyuki Sakai, nowo mianowanym Dyrektorem Klimatyzacji Panasonic. JARN m.in. zapytał rozmówcę o integrację Sanyo z Panasonic, mocne strony obu firm oraz energooszczędne produkty, które są częścią oferty Panasonic realizującą strategię 'No. 1 Green Innovation Company'.

W wywiadzie czytamy, że z dniem 01.01.2012 r. rozpocznie się proces restrukturyzacji firmy Panasonic, w tym działu klimatyzacji tej grupy. Sanyo wycofa się z oferty małych jednostek klimatyzacyjnych i pod marką Panasonic stworzy miks najsilniejszych zalet obu producentów.

Panasonic nie planuje utrzymać marki Sanyo w poszczególnych regionach i krajach, nawet mimo to, że marka Sanyo jest powszechnie tam znana, szczególnie w USA.
Strategia zjednoczenia marek pod szyldem "Panasonic" jest i będzie kontunuowana, choć termin zamiany może się nieznacznie różnić w różnych regionach. Taka jest polityka całej Grupy, która pod jedną marką planuje utrzymać dobry wizerunek marki i organizacji zbudowanej przez Sanyo.

Wywiad z Dyrektorem Panasonic Air-Conditioning Business Unit dostępny jest na stronie JARN pod adresem Panasonic: Setting Course for Green Innovation


Panasonic i SANYO osiągają porozumienieŹródło: ''