Sterowniki BaseTherm i OptiTherm już dostępne w ofercie Mark Polska!

MARK POLSKA: Sterowniki BaseTherm i OptiTherm
Polski dystrybutor systemów wentylacyjno-grzewczych firmy Mark uzupełnia asortyment o nowe produkty. Sterowniki BaseTherm i OptiTherm, stosowane do sterowania nagrzewnicami gazowymi typu GSD i GCD, dostępne są już w ofercie Mark Polska.


Mark OptiTherm to sterownik wyposażony w zegar cyfrowy i wewnętrzny czujnik temperatury w pomieszczeniu, który umożliwia sterowanie od 1 do 8 nagrzewnic powietrza (typu GSD lub GCD) za pomocą układu magistrali. Sterownik posiada przycisk włączania i wyłączania trybu ogrzewania, jak i wentylatora nagrzewnicy powietrza. Urządzenie wyposażone jest także w wskaźnik LED, który wskazuje możliwe usterki wraz z ich kodem. W razie niesprawności palnika, można zresetować urządzenie z poziomu sterownika. OptiTherm posiada również regulator czasowy pracy nadgodzinowej, umożliwiający wyłączenie innych trybów działania, poza ustawionymi czasami załączania. 20 bloki programowe umożliwiają uwzględnienie weekendów i dni wolnych w ogrzewaniu, aby zoptymalizować działanie sterownika można także ustawić jeden z trybów roboczych (dzienny, ekonomiczny, nocny oraz tryb mrozu). Dla uzyskania pełnego bezpieczeństwa, sterownik Mark Polska można zabezpieczyć kodem PIN. Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość wydzielania niezależnych stref temperaturowych dla urządzeń podłączonych do sterownika OptiTherm.

Dane techniczne OptiTherm:
- Połączenie: układ magistrali (dwuprzewodowy).
- Jednostka przełączania: 1K.
- Wymiary: 129 x 129 x 20 mm (dł. x szer. x wys.)
- Masa: 188 g.
- Klasa ochrony: IP30.
- Temperatura otoczenia: 0÷40°C.
- Ustawianie temperatury: regulowane od 0 do 40°C, z dokładnością do 0,5°C.


Mark BaseTherm, druga nowość wprowadzona do oferty Mark Polska to cyfrowy termostat pomieszczeniowy z wewnętrznym czujnikiem temperatury, umożliwiający sterowanie od 1 do 8 nagrzewnic powietrza (typu GSD lub GCD) za pomocą układu magistrali. W przypadku BaseTherm możliwe jest sterowanie zarówno nagrzewaniem, jak i wentylacją oraz raportowanie i kasowanie pojawiających się usterek.

Dane techniczne BaseTherm:
- Połączenie: układ magistrali (dwuprzewodowy).
- Jednostka przełączania: 1°C.
- Wymiary: 129x 129 x 20 mm (dł. x szer. x wys.)
- Masa: 188 g.
- Klasa ochrony: IP30.
- Temperatura otoczenia: 0÷40°C.
- Ustawianie temperatury: regulowane od 0 do 39°C, z dokładnością do 1°C
- Możliwość podłączenia maksymalnie 8 nagrzewnic powietrza.