Centrala wentylacyjna Mark Klimat z modułem gazowym kondensacyjnym GC+ w ofercie Mark Polska

Mark Klimat GC+ - centrala z modułem gazowym kondensacyjnym
Firma Mark Polska poszerza swój asortyment o kolejne typy urządzeń Mark Klimat z modułem gazowym kondensacyjnym GC+ i palnikiem modulowanym.
Moduł gazowy GC+ wykorzystuje zjawisko kondensacji, dzięki czemu urządzenie jest energooszczędne i bezpośrednio wpływa wielkość zużycia gazu i energii w budynkach, w których jest montowane.


GC+ to zasilana gazem kondensacyjna nagrzewnica powietrza, która za pomocą palnika modulowanego (o mocy od 35 do 150 kW) z wentylatorem odśrodkowym wytwarza ciepło przy bardzo niskim zużyciu gazu. Element palnika modulowanego umożliwia dostarczenie dokładnie określonej mocy i szybką reakcję na nagłe zmiany temperatury w pomieszczeniu. Natomiast szeroki zakres mocy oznacza, że obszar zastosowań tego rodzaju urządzeń jest praktycznie nieograniczony.

Moduł gazowy kondensacyjny GC+ zastosowany w centrali Mark Klimat można rozbudować o kolejne elementy takie jak: odzysk ciepła (wymienniki krzyżowe, rotorowe, glikolowe), chłodzenie i nawilżanie.


- Do urządzeń mark Klimat z modułem GC+ została opracowana szeroka paleta szaf sterowniczych, dzięki czemu standardową wersję można łatwo i niedrogo przystosować do specyfikacji dowolnego projektu – mówi Paweł Otrębski, Dyrektor Zarządzający firmy Mark Polska Sp. z o.o. – Znajdują one zastosowanie praktycznie wszędzie, m.in.: w centrach logistycznych, halach produkcyjnych, halach sportowych i wielu innych.

Mark Klimat GC+ ma 2-letnią pełną gwarancją na urządzenie i 10-letnią ograniczoną gwarancję na wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej.

Właściwości centrali mark Klimat GC+:
- dostępna wersja zewnętrzna i wewnętrzna,
- niski poziom hałasu,
- wysoka energooszczędność i niskie zużycie gazu,
- zmienny przepływ powietrza,
- wentylator odśrodkowy z łopatkami do wyboru: zakrzywionymi do przodu lub do tyłu,
- wentylator z bezpośrednim napędem typu plug-fan,
- zmienny przyrost T (ΔT),
- spręż powietrza w układzie do 400 Pa, (wyższy dostępny na zapytanie),
- łatwość konserwacji i serwisowania,
- izolowana obudowa zewnętrzna,
- obudowa zewnętrzna wykonana z aluminium o odporności wody morskiej AlMg3.


Informacje o firmie Mark Polska
Mark Polska Sp. z o. o. dostarcza nowoczesne, sprawdzone i niezawodne urządzenia i systemy wentylacyjno-grzewcze. Firma zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie dostawy urządzeń Mark produkowanych w zakładach produkcyjnych w Holandii i Irlandii, doradztwa technicznego, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.