Mark BV, największy europejski producent systemów wentylacyjno-grzewczych, którego polski oddział znajduje się w Częstochowie, podpisał kontrakt na dostarczenie 42 urządzeń wentylacyjno-grzewczych do fabryki Renault na terenie Francji.

Mark BV wyposaża francuską fabrykę Renault w centrale wentylacyjne
Mark BV wspierany przez swojego francuskiego dystrybutora, firmę Climair, wygrał konkurs na dostarczenie urządzeń wentylacyjno-grzewczych do fabryki Renault we Francji. Podpisany kontrakt zakłada wyposażenie zakładu w 42 centrale Calflo typu „make up air” oraz Klimat w przeciągu 4 lat. Jest to największy tego typu projekt w historii firmy Mark BV, a także największa od wielu lat inwestycja związana z wykorzystaniem urządzeń bezpośrednio zasilanych gazem na terenie Francji.

- Podpisanie milionowego kontraktu z Renault jest następstwem wcześniejszej udanej współpracy z tą firmą - komentuje Paweł Otrębski, Dyrektor Zarządzający firmy Mark Polska Sp. z o.o. – Pierwsze urządzania Mark BV trafiły do francuskiej fabryki już w 2003 roku i od tego czasu działają bez zarzutu, spełniając wszystkie wymagania naszego partnera.

Zamówienie francuskiego zakładu obejmuje m.in. dostawę central Mark Klimat. Jest to typoszerg central sekcyjnych dopasowanych do specyficznych potrzeb użytkownika. Posiadają one wiele zastosowań. W zależności od potrzeb wyposażone są w moduły bezpośrednio zasilane gazem, odzysk ciepła (wymienniki: krzyżowe, rotorowe, glikolowe), nawilżanie i chłodzenie. Centrale Mark Klimat są dostarczone jako monoblok, okablowane, wyposażone w automatykę wewnętrzną i szafy sterownicze. Instalacja central biorąca udział w konkursie musi mieć wbudowane energooszczędne moduły gazowe kondensacyjne z palnikiem modulowanym (G+).

Centrale wentylacyjne Mark to urządzenia, które posiadają przepływ o prędkości 75,000 m³/h, a moc nominalna każdego z nich wynosi 1024 kW. Maszyny mają wymiary 7,0 x 3,0 x 2,5 metra, przy wadze jednostkowej 2000 kg. Pierwsze dziesięć urządzeń trafiło już na dach francuskiej fabryki - do ich montażu konieczne było skorzystanie z pomocy helikoptera.


Informacje o firmie Mark Polska

Mark Polska Sp. z o. o. dostarcza nowoczesne, sprawdzone i niezawodne urządzenia i systemy wentylacyjno-grzewcze. Firma zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie dostawy urządzeń Mark produkowanych w zakładach produkcyjnych w Holandii i Irlandii, doradztwa technicznego, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.