Firma Systemair została laureatem nagrody Major Export Award – lidera szwedzkiego eksportu.


Firma Systemair została laureatem nagrody Major Export Award – lidera szwedzkiego eksportu. Nagrodę, z rąk Króla Szwecji – Karola XVI Gustafa, odebrał Prezydent Systemair Gerald Egstrom (fot. 1).

Fot. 1
Kapituła nagrody zwróciła uwagę na sukces eksportowy grupy Systemair połączony z dobrą dochodowością i rozwojem na szwedzkim rynku. Ulf Berg, Prezydent Szwedzkiej Rady Handlowej podkreślił zasługi Systemair w promocji szwedzkiej myśli technicznej na świecie.

Fot. 2

– Od początku działalności planowaliśmy ekspansję na całym świecie – dziś Rosja jest naszym największym rynkiem – nasza strategia sprawdziła się a nagroda jest potwierdzeniem naszego sukcesu -
powiedział Gerald Engström, Prezydent i CEO Systemair (fot. 2).
Grupa Systemair prowadzi działalność na całym świecie propagując szwedzką myśl techniczną. Od czasów swego powstania w roku 1974 firma systematycznie powiększając swój udział w rynku stała się jedną z wiodących marek w branży wentylacyjnej. Obecnie Systemair posiada zakłady produkcyjne w siedmiu krajach, a swoją siecią sprzedaży obejmuje ponad 60. Więcej niż 85% sprzedaży odbywa się poza Szwecją.