Powierzchnia magazynu to ponad 13.000 m2 położona między Poznaniem a Jarocinem. Magazyn otworzono w lutym.

Magazyn centralny TERMO SCHIESSL w Kijewie k/Środy Wielkopolskiej
Obejmuje halę magazynową o powierzchni 2.500 m2 pozwalającą na składowanie około 3.000 palet na pięciu poziomach, pomieszczenia techniczne, dwukondygnacyjne zaplecze biurowo-socjalne o powierzchni 300 m2 oraz drogi wewnętrzne, place manewrowe i parking.

Ważną część nowej inwestycji stanowi nowoczesna stacja dystrybucji czynników chłodniczych, przystosowana do napełniania wszystkich rodzajów czynników, w tym gazów palnych.

Hala ogrzewana jest za pomocą nagrzewnic powietrznych
i promienników gazowych, natomiast w części biurowej zastosowano zaawansowany technologicznie system ogrzewania i klimatyzacji VRF ECOi firmy PANASONIC.

Za kompleksowe wykonanie obiektu wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz zarządzanie całą inwestycją odpowiadało Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej z Poznania.

Dzięki przeprowadzce do nowego centrum logistycznego znacząco zwiększyły się zdolności magazynowe firmy oraz wydajność napełnialni czynników. W połączeniu z nowym zintegrowanym systemem informatycznym klasy ERP, pozwoli to Termo Schiessl na optymalizację procesów logistycznych i poprawę organizacji pracy, co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie dostępności towarów, lepszą obsługę klientów, krótsze terminy dostaw i sprawniejszą realizację zamówień.

Nowy magazyn Termo-SchiesslNowy magazyn Termo-SchiesslNowy magazyn Termo-Schiessl