Systemy wentylacyjne LUNOS zapewniają obniżenie kosztów ogrzewania, przy niskich kosztach eksploatacji, jak i zakupu, gwarantując jednocześnie jakość i bezpieczeństwo.


LUNOS to mieszkaniowy system wentylacyjny, zapewniający dopływ świeżego powietrza we właściwych ilościach, jednocześnie filtrując je i utrzymując niski poziom wilgotności. Systemy wentylacyjne LUNOS regulują ilość powietrza w zależności od poziomu wilgotności.


Systemy wentylacyjne LUNOS opierają się na zapewnieniu przepływu powietrza przez wszystkie pomieszczenia. Odpowiednio do zapotrzebowania i poziomu wilgotności, wentylatory wyciągają powietrze w łazience, kuchni, WC lub zmywalni, bezpośrednio na zewnątrz lub przez komin wentylacyjny. W ten sposób w mieszkaniu zostaje wytworzone niewielkie podciśnienie, które powoduje, że świeże, przefiltrowane powietrze wpływa do sypialni i pokoi przez nawiewniki. Otwory w drzwiach lub szczelina pod nimi gwarantują przepływ powietrza między nawiewnikami a wentylatorami wyciągowymi. Dzięki temu odbywa się ciągły transport świeżego powietrza bez hałasu, bez przeciągu i bez zanieczyszczeń. Ochrona przed naporem wiatru i ograniczone natężenie przepływu zapewniają brak przeciągów. Zintegrowane tłumiki akustyczne gwarantują przedostawanie się do pomieszczenia wyłącznie świeżego powietrza, zamiast hałasu...

Więcej na temat LUNOS
w "Technologie"