System e2 jest najmniejszym na świecie urządzeniem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła, łatwym i szybkim w montażu, tworzącym zwartą budowę.

Lunos e2 - system wentylacji mieszkaniowej z odzyskiem ciepła
e2 firmy Lunos to zdecentralizowany system wentylacji mieszkaniowej z odzyskiem ciepła ok. 85-90%, charakteryzujący się cichą pracą, innowacyjną konstrukcją i uniwersalnym montażem. Lunos e² to wentylacja z odzyskiem ciepła bez konieczności rozprowadzania kanałów wentylacyjnych. e² może być montowany zarówno w nowych budynkach, jak również w poddawanych renowacji.


Lunos e² prawdopodobnie jest najmniejszym na świecie urządzeniem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła do zastosowań mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, wyprodukowano zwarty, regeneracyjny wymiennik ciepła wykonany z kamienia ceramicznego AcuVent, który wpływa na wysoki odzysk ciepła (85-90%). Współczynnik SFP na poziomie 0,09W/m³/h wskazuje najlepsze urządzenie pod względem efektywności energetycznej. Na pierwszym biegu pobiera zaledwie 1,4W! Głośność urządzenia na pierwszym biegu wynosi zaledwie 16,5 dB. Uzyskano to dzięki zastosowaniu wysokosprawnego silnika, wykorzystującego technologię EC oraz optymalizacji przepływów. e² może być zainstalowany w miejsce wcześniej zamontowanego nawiewnika ALD-R 160. Do nowych budynków szczególnie polecany jest e2 z LUNOthermem. Dzięki zastosowaniu LUNOtherm w ościeżnicy okna zostaje niewielka szczelina.

Niski poziom hałasu osiągnięto dzięki zastosowaniu wysokosprawnych silników. Poziom hałasu wynosi 17 dB(A)* i 19 dB(A)* odpowiednio na biegu nr 1 i biegu nr 2 (odpowiadającym przepływowi powietrza 15 m3/h i 30 m3/h). e2 jest również niedoścignionym urządzeniem pod względem efektywności energetycznej – współczynnik SFP wynosi zaledwie 0,09 W/m3/h. Pobór mocy elektrycznej przez urządzenie wynosi tylko 1,4 W przy przepływie powietrza na poziomie 15 m3/h.


Dane techniczne:
- wydajność powietrza 15-30m³/h
- odzysk ciepła – 90,6%
- odzysk wilgoci – ok. 20-30%
- poziom hałasu – od 17dB(A)
- izolacyjność akustyczna 42dB
- pobór mocy – od 1,4W
- współczynnik SFP – 0,09W/m³/h
- zasilanie – 230V/50Hz
- sterowanie -12V.

Producentem e2 jest LUNOS Lüftungstechnik GmbH für Raumluftsysteme, dystrybutorem w Polsce - firma IGLOTECH.

Źródło: Iglotech