Buderus prezentuje: pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL, łatwą i szybką w instalacji, o wydajności od 5,6 do 10,1 kW, z wyjątkowo wydajnym podgrzewaczem c.w.u. instalowanym wewnątrz budynku.

Logatherm WPL Buderus - pompy ciepła typu powietrze-woda
Wyobraź sobie, że istnieje urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza zewnętrznego i ogrzewa Twój dom, bez względu na to czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Brzmi interesująco? W takim razie Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o. pragnie zaprezentować dokładniej pompę ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL. Łatwą i szybką w instalacji, o wydajności od 5,6 kW do 10,1 kW, z wyjątkowo wydajnym podgrzewaczem c.w.u. instalowanym wewnątrz budynku.

Logatherm WPL - pompy ciepła typu powietrze-woda
Indywidualna, szybka - po prostu wydajna
Ze sprawnością (COP) równą 4, pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus pozwala na uzyskanie aż 75% energii cieplnej przez cały rok, ponieważ sprężarka pracuje wydajnie nawet przy temperaturach poniżej -20˚C na zewnątrz. A nawet, gdyby miało być zimniej, to pompa korzysta wtedy ze wspomagania wbudowanego w zbiornik o wydajności 13,5 kW. Również tutaj zapewniona jest temperatura przepływowa wody sięgająca 65˚C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz i optymalna możliwość przeglądów technicznych − to elementy wpływające na komfort użytkowania.

Zalety pomp ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL:
- wydajna i oszczędna,
- ogrzewa dom nawet przy -20˚C na zewnątrz,
- wysoka temperatura c.w.u.,
- sprawność (COP) równa 4 (400%),
- bardzo wydajny wymiennik ciepła,
- elektroniczny bezpiecznik uniemożliwiający zwarcie przy uruchamianiu urządzenia,
- energooszczędny i precyzyjnie sterowany system odmrażania parownika.

Podgrzewacz c.w.u. Logatherm AW C – dodatkowy komfort użytkowania
Zasobnik Logatherm AW C zawiera wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego wykorzystania swojej pompy ciepła typu powietrze/woda: zamontowany zbiornik, regulację, dodatkowe elektryczne ogrzewanie, pojemnik rozprężający i pompę grzewczą. Nie tylko możesz polegać na wszystkich tych komponentach, potrzebujesz również niewielkiej powierzchni do postawienia i montażu całości: wystarczy bowiem mniej niż 0,5 m2.

Źródło: Buderus Technika Grzewcza Sp z o.o.