Lodowisko na wysokości 57 metrów - taką atrakcję szykuje firma zarządzająca Wieżą Eiffla w Paryżu.


Od 10 grudnia do 23 stycznia przyszłego roku na pierwszym piętrze wieży będzie otwarte sztuczne lodowisko. Wstęp od rana do nocy - za darmo, jeśli nie liczyć obowiązku wykupienia biletu na samą wieżę - winda kosztuje 4 euro, a schodami można wejść za 3,50. Dla dzieci są zniżki. Łyżwy będzie można pożyczyć na miejscu za okazaniem dowodu tożsamości.
Lodowisko nie będzie duże, tylko 200 metrów kwadratowych, więc jednocześnie będzie się mogło ślizgać najwyżej 80 osób.
Lodowisko, podobnie jak cała Wieża Eiffla, ma być ozdobione świątecznymi dekoracjami w kolorach bieli i srebra. Urokliwe mają być zwłaszcza wieczory. Pierwsze piętro będzie dodatkowo iluminowane, a znajdujący się tam bar zaserwuje grzane wino i świąteczne ciasto.
Będzie to prawdopodobnie najwyżej położone sztuczne lodowisko w Europie.


Wieża Eiffela została zaprojektowana i zbudowana pod nadzorem projektanta - Gustawa Eiffla, w latach 1887-1889 z okazji Wystawy Światowej, jako przykład szczytu możliwości technicznych swoich czasów, oraz symbol potęgi gospodarczej i naukowo-technicznej Francji. Misterna, ażurowa, kratowa konstrukcja stalowa o wysokości 300,5 m waży blisko 7 tys. ton.


Komentarze

  • Wow!!

    Wow!! Super by było...!!!!!!
    Chciałabym sobie kiedyś tam pojedźić, tylko czy bym się tam dostała?? W końcu tylko 80 osób naraz może przebywać na tym lodowisku, a na pewno będzie ono przyciągać tłumy...