Przy hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy zostanie wybudowane nowoczesne kryte lodowisko.


Spośród siedmiu projektów krytego lodowiska wybrano opracowanie przygotowane przez firmę Projekt 3 z Rybnika. Bydgoskie lodowisko będzie miało kosmiczny wygląd: kształtem ma przypominać kawałek kry, obmywanej przez wodę.
Projekt lodowiska "jest odważny i trudny do realizacji" - mówi Bogdan Tyborski, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miasta Bydgoszczy, jednak podjęto się jego realizacji. Trwa przygotowywanie szczegółowego projektu budowlanego.

Projekt hali z lodowiskiem - Projekt 3 z Rybnika
Hala z lodowiskiem ma stanąć przy "Łuczniczce", na brzegu Brdy. Jeżeli procedury przetargowe będą przebiegały sprawnie, budowa rozpocznie się w drugim półroczu tego roku, a wówczas pierwsi miłośnicy zabaw na lodzie mogliby pojeździć na tafli pod koniec przyszłego lub na początku 2009 roku. Na widowni ma zmieścić się pomiędzy 2,5 a 3 tys. osób. Obiekt ma być tak skonstruowany, że oprócz pełnienia roli lodowiska, mógłby służyć jako hala targowa i koncertowa. Władze miasta mają nadzieję, że po jego powstaniu będą w Bydgoszczy organizowane międzynarodowe zawody sportowe.
Pierwotnie planowano, że na budowę lodowiska wystarczy 15 mln zł. Teraz wiadomo, że te koszty mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie (tyle kosztować ma realizacja nowatorskiego projektu).
Przetarg na budowę krytego lodowiska przy hali Łuczniczka ogłoszony zostanie w lutym 2007 r.
Gazeta.pl/Bydgoszcz