TOPVEX to nazwa serii nowoczesnych central wentylacyjnych produkowanych przez SYSTEMAIR przeznaczonych do wentylacji sal szkolnych, biur, niewielkich sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej.

Linia central wentylacyjnych TOPVEX Systemair
Centrale nawiewne

Kompaktowe centrale nawiewne wyposażone w nagrzewnice wodne lub elektryczne przeznaczone do stosowania w obiektach typu; szkoły, biura, sklepy i inne obiekty użyteczności publicznej. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami, są łatwe w instalacji i obsłudze.

Jednostki sufitowe

Proste w montażu i obsłudze przeznaczone do montażu sufitowego lub w przestrzeni międzystropowej. Dzięki wyjątkowej konstrukcji posiadają wyjątkowo niski gabaryt wysokości.

Kompaktowe centrale wentylacyjne

Szeroka gama central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła lub bez odzysku, o poziomym lub pionowym podłączeniu przeznaczonych do stosowania w biurach, szkołach, sklepach, itp.


Seria central wentylacyjnych TOPVEX powiększyła się o nowe jednostki tworząc jedną rodzinę urządzeń razem z dotychczasową serią Rotovex:
- z wymiennikiem krzyżowym TOPVEX TX oraz TOPVEX SX,
- w przygotowaniu znajdują się jednostki z wymiennikiem przeciwprądowym,
- TOPVEX SR,TR - z wymiennikiem obrotowym, temperaturowa sprawność odzysku ciepła do 90%,
- TOPVEX SX, TX - z wymiennikiem krzyżowym, temperaturowa sprawność odzysku ciepła do 70%,
- wyposażone w energooszczędne silniki EC,
- wyposażone w nagrzewnice wodne lub elektryczne,
- możliwość zastosowania chłodnicy kanałowej (wodnej lub freonowej),
- wbudowana automatyka kontrolno-sterująca z panelem sterującym w komplecie,
- centrala testowana i sprawdzana w fabryce,
- kompaktowa obudowa z podwójnej blachy stalowej # 1,0 mm z powłoką antykorozyjną Alu-Cynk AZ 185,
- izolacja termiczna i akustyczna # 50 mm - niepalna wełna mineralna,
- krótki termin dostawy.


Zastosowane w centralach nowoczesne wentylatory z silnikami EC ograniczają zużycie energii pozwalając budować instalacje o niskim współczynniku SFP (Specific Fan Power - moc właściwa wentylatorów). Centrale TOPVEX są wyposażone w fabrycznie uruchomioną instalację sterowania zbudowaną z wykorzystaniem sterownika mikroprocesorowego z menu w języku polskim. Oprogramowanie sterownika zawiera m.in. program tygodniowego harmonogramu pracy, sterowanie temperaturą powietrza nawiewanego z sekwencyjnym sterowaniem nagrzewnicy, odzysk chłodu, sterowanie wentylatorami z płynną regulacją wydajności powietrza itd. Zarządzanie sterownikiem odbywa się za pośrednictwem panelu SCP dołączanego do centrali za pomocą kabla długości 10 m.

Linia central wentylacyjnych TOPVEX Systemair
Obudowa centrali wykonana jest z blachy stalowej z pokryciem ochronnym z alucynku. Izolacje stanowi 50 mm wełny mineralnej. Centrale TOPVEX HW mają wbudowaną nagrzewnicę wodną, a TOPVEX EL - elektryczną. Jako akcesoria dostępne są przepustnice odcinające oraz zawory regulacyjne (wraz z siłownikami) do nagrzewnic wodnych. Centrale są wykonywane w dwóch wersjach: wykonanie lewe oraz prawe. Wersje różnią się ułożeniem elementów w centrali oraz kolejnością wyprowadzonych kanałów powietrznych (patrz szkic wymiarowy centrali)

[VIDEO:YOUTUBE:bwitVdB7CEw]

Dane techniczne i typy TOPVEX:
Dane techniczne i typy TOPVEX

Systemair - Katalog central TOPVEX - do pobrania (pdf):

[attach=attach1]Systemair - Katalog central TOPVEX[/attach]

Źródło: Systemair S.A.