Przedsiębiorstwo Lindab AB nabyło od rodziny Hultmark i 6-tego Powszechnego Funduszu Emerytalnego 100% akcji TeknoTerm Climate AB z siedzibą w Goeteborgu. Misją TeknoTerm Climate jest "tworzenie produktywnego klimatu wewnątrz pomieszczeń poprzez rozwój i sprzedaż produktów dla systemów klimatyzacyjnych, w których medium zasilającym jest woda". W ciągu ostatnich dziesięciu lat spółka notowała średni roczny wzrost w wysokości 35% (40% w roku 2000) i została liderem rynku szwedzkiego w swojej branży.

W roku 2000 TeknoTerm osiągnął obroty w wysokości ponad 120 milionów koron. Spółka zatrudnia 70 osób. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Goeteborgu, a biura sprzedaży mieszczą się w Sztokholmie, Malmö, Linköping, Pitea, Oslo, Grimstad, Warszawie i Gdyni. Właścicielem większościowym spółki była rodzina Hultmark i 6-ty Powszechny Fundusz Emerytalny.
TeknoTerm jest bardzo znaną marką w Skandynawii, a dzięki dostępowi do obecnej w ponad 20 krajach organizacji koncernu Lindab, TeknoTerm będzie mógł się lepiej rozwijać na rynkach światowych. Dzięki możliwości oferowania "produktywnego klimatu" w ramach szerokiego asortymentu produktów sprzedawanych przez oddział koncernu Lindab Comfort, działania marketingowe ulegną intensyfikacji, a nakłady na sprzedaż zostaną zwiększone.
TeknoTerm jest liderem z zakresie systemów klimatyzacyjnych, w których medium zasilającym układ jest woda. W marcu tego roku przedsiębiorstwo wylansuje największą nowość techniczną w historii swojej działalności, która stworzy nowy standard w branży, a klientowi da możliwość decydowania o długości strumienia nadmuchiwanego powietrza, co zmniejszy ryzyko powstawania przeciągów. Chłodzące panele nawiewne, które podbiły rynek w latach 90-tych, dzięki tej innowacji, staną się standardem w pomieszczeniach, gdzie wymagany jest produktywny klimat. Przedsiębiorstwo TeknoTerm Climate AB zachowa swój znak towarowy i będzie prowadzone jako spółka-córka koncernu Lindab z zamiarem uzyskania wiodącej pozycji w Europie w zakresie systemów klimatyzacyjnych dla budynków komercyjnych publicznych.