9 lutego 2002 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej spotkali się przedsiębiorcy z całej Polski, ludzie kultury i sztuki, władze RP, parlamentarzyści, zagraniczni politycy, dziennikarze i publicyści by uhonorować Nominowanych i Laureatów konkursu Lider Polskiego Biznesu za rok 2001.


Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom najlepszym, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jury Konkursu przyznało nominację do nagrody Lider Polskiego Biznesu 2001 firmie VBW CLIMA Engineering Sp.z o.o za dynamiczny rozwój, nowoczesne i kompleksowe rozwiązania oraz oryginalne własne produkty znajdujące uznanie w kraju i za granicą i wdrożenie najnowocześniejszego produktu w skali światowej centrali basenowej OKEANOS.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że VBW CLIMA Engineering Sp.z o.o jako jedyna reprezentowała instalatorów branży budowlanej wśród grona 32 firm uhonorowanych nominacją Lider Polskiego Biznesu 2001.