Firma intensywnie inwestuje i rozszerza kolejną kluczową działalność stymulującą rozwój.

LG zamierza zająć czołową pozycję wśród dostawców ogniw słonecznych na świecie
Warszawa, 21 czerwca 2010 r. — Firma LG Electronics poinformowała o planach znacznego rozszerzenia działalności w zakresie rozwiązań wykorzystujących energię słoneczną. W ciągu najbliższych pięciu lat przedsiębiorstwo zamierza zainwestować 820 mln USD w fabrykę produkującą ogniwa słoneczne. Zakład produkcyjny jest zlokalizowany w miejscowości Gumi, znajdującej się 280 km na południowy wschód od Seulu.

Wykorzystanie energii słonecznej należy do kluczowych strategii rozwoju przedsiębiorstwa, obejmujących technologie nowej generacji. Dzięki tej inwestycji, do 2015 r. możliwe będzie zwiększenie zdolności produkcyjnej do ponad 1 gigawata oraz udział w sprzedaży wynoszący 2,4 mld USD.

Pod koniec roku 2009 firma LG zakończyła budowę pierwszej linii produkcyjnej w Gumi, wytwarzającej 120-megawatowe ogniwa. W tym celu przystosowano linię montażową modułów PDP do produkcji paneli słonecznych.

Działalność LG w zakresie rozwiązań wykorzystujących energię słoneczną została oficjalnie rozpoczęta w bieżącym roku, wraz z uzyskaniem pełnej zdolności produkcyjnej fabryki, w której na masową skalę wytwarzane są krystaliczne ogniwa słoneczne i moduły złożone z płytek krzemowych. Produkcja zostanie w tym roku rozszerzona o kolejną linię produkcyjną, wytwarzającą ogniwa słoneczne o pojemności 120 MW, a ogólna zdolność produkcyjna zostanie zwiększona do 240 MW.

Podczas największych na świecie targów tej branży — Intersolar, odbywających się w Niemczech na początku czerwca — firma LG przyciągnęła uwagę dystrybutorów rozwiązań w zakresie energii słonecznej, informując o zawarciu umowy obejmującej całą produkcję ogniw 120 MW w roku 2010. Produkcja na rok 2011 także cieszyła się sporym zainteresowaniem klientów.

„Naszym celem jest umieszczenie firmy LG na pozycji lidera w branży odnawialnej energii słonecznej, a fabryka w Gumi jest głównym elementem tej wizji”
— powiedział Kwan-shik Cho, wiceprezes działu energii słonecznej LG. „Centrum badawczo-rozwojowe firmy LG, wiedza specjalistyczna i siła marki będą istotnymi czynnikami umożliwiającymi prowadzenie działalności w tym zakresie”.

Informacje o firmie LG Electronics
LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 84 000 pracowników w 115 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 44,7 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.


Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.