LG Electronics (LG), oferując produkty ekologiczne i podejmując proaktywne działania w celu rozwiązania problemu globalnych zmian klimatycznych, uruchomił produkcję sprężarek liniowych trzeciej generacji.


LG Electronics umacnia tym samym pozycję światowego lidera w produkcji przyjaznych dla środowiska komponentów i produktów i jednocześnie prowadzi do ustanowienia globalnego standardu w tej dziedzinie.
Kompresor, tak jak w przypadku silnika samochodowego, jest jednym z najważniejszych elementów w lodówce, podstawą całego systemu chłodzenia. Jednocześnie sprężarka stanowi około 80 procent całkowitego zużycia energii lodówki. Sprężarki liniowe trzeciej generacji LG zużywają tylko 35,9 kWh na miesiąc!
Według komunikatu prasowego producenta, nowe liniowe sprężarki (linear compressors) mają silnik podłączony bezpośrednio do tłoków, tak że porusza się wzdłuż toru liniowego kompresując czynnik chłodniczy, minimalizując jednocześnie straty energii podczas procesu i obniżając zużycie energii nawet o 30 procent. Zastosowane sprężarki w lodówce nie tylko obniża rachunki za energię elektryczną, ale także emisję dwutlenku węgla, średnio 0,5 kg na kilowatogodzinę.

"LG czuje się w obowiązku ochrony środowiska i oszczędności energii. LG jest niekwestionowanym liderem w technologii sprężarek liniowych, a to niewątpliwie pomoże nam osiągnąć nasz cel - światowego lidera w produkcji lodówek" - powiedział Young-ha Lee, Prezes i Dyrektor Generalny LG Electronics Home Appliance Company.
Nowe sprężarki spowodują przełom w produkcji lodówek bardziej ekologicznych o najniższym zużyciu energii i mniejszej emisji dwutlenku węgla.
Pełna informacja prasowa: LG_3th_Generation_Linear_Compressor.doc
Na początku tego roku, LG ogłosił światowy Life's Good When It's Green - inicjatywę mającą na celu wzmocnienie zaangażowania firmy na rzecz ochrony środowiska i oszczędności energii. Inicjatywa ta poprzez Eko-Projekt i Eko-Produkt, ograniczenie niebezpiecznych materiałów i recykling elektroniki i inne proaktywne działania ma na celu rozwiązanie problemu globalnych zmian klimatycznych i zobowiązuje LG do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych podczas całego życia swoich produktów. LG zamierza zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych emitowanych przez czas użytkowania swoich produktów o 30 megatony do roku 2020, poprzez używanie opowiednich surowców, elementow, takich jak sprężarki, użytkowanie produktu i jego utylizację. Ponadto LG próbuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych podczas produkcji o 150 kiloton rocznie do 2020 roku.