LG Electronics (LG) uruchomiła w fabryce pod Wrocławiem nową linię produkcyjną pralek o wydajności 1 Mln szt. rocznie, jak również rozbudowała linię do produkcji lodówek, zwiększając jej wydajność z 300 tysięcy również do 1 Mln sztuk rocznie.

LG Electronics zwiększa produkcję urządzeń AGD w Europie
Nowe linie produkcyjne w fabryce LG Electronics pod Wrocławiem pozwolą firmie lepiej reagować na potrzeby i wymagania lokalnych konsumentów. Istotną korzyścią jest także skrócenie czasu realizacji dostaw zarówno na Polskę jak i Europę. Dotychczas pralki oraz znaczna część lodówek była dostarczana do Europy z Korei i Chin, a transport trwał ponad miesiąc. Dzięki nowym liniom we Wrocławiu, maksymalny czas dostawy na obszar Europy skróci się do zaledwie pięciu dni, a w przypadku dystrybucji lokalnej może być jeszcze krótszy. Zmniejszą się także koszty łańcucha dostaw ze względu na niższe wydatki na transport, magazynowanie oraz zmniejszone koszty operacyjne.

Korzyści płynące z nowej inwestycji LG Electronics pod Wrocławiem są już odczuwalne przez lokalną gospodarkę, gdyż powstało 800 dodatkowych stanowisk pracy, a współpraca z lokalnymi podwykonawcami zwiększyła się o 36 proc.

„Fabryka LG Electronics pod Wrocławiem pozwoli firmie stać się do 2015 roku największym producentem lodówek i pralek w Europie” — powiedział Young-ha Lee, prezes i dyrektor generalny działu LG Electronics Home Appliance Company (AGD). „Nowe inwestycje umożliwią nam produkcję większej liczby urządzeń, spełniających wysokie wymagania konsumentów europejskich. Wytwarzanie ich bezpośrednio w regionie, w którym będą one używane, pozwoli nam na redukcję kosztów bez żadnej straty na jakość naszych produktów”.

W podwrocławskiej fabryce LG produkowane są także lodówki typu side-by-side, modele dwudrzwiowe z dolną zamrażarką oraz chłodziarko-zamrażarki. Są to wysoce energooszczędne urządzenia. Lodówka typu side-by-side posiada klasę energetyczną A++, natomiast model z dolną zamrażarką odznacza się znakomitą klasą A+++. Jest ona ponadto wyposażona w funkcję „Bez hydraulika” (No Plumbing), co powoduje, że lodówka nie musi być podłączona do zewnętrznego źródła wody. W obu modelach lodówek zastosowano, chronioną prawem patentowym, technologię LG Linear Compressor, dzięki której zwiększa się sprawność energetyczna lodówek, a żywność zachowuje dłużej swą świeżość.

W nowym zakładzie produkcyjnym będzie także wytwarzany szeroki asortyment pralek - od modeli konwencjonalnych po najbardziej zaawansowane. Wydajność zakładu zostanie zwiększona w celu zaspokojenia dużego zapotrzebowania na pralki ładowane od przodu wyposażone w silniki Inverter Direct DriveTM oraz 12-kilogramowe modele z technologią 6 Motion Direct DriveTM o klasie energetycznej A+++-20% oferujące użytkownikom o 20% mniejsze zużycie energii w porównaniu z pralkami klasy A+++.


Informacje o firmie LG Electronics
LG Electronics jest wiodącym, światowym producentem oferującym nowatorskie technologie w branżach urządzeń elektronicznych powszechnego użytku, komunikacji mobilnej i sprzętu AGD. Zatrudnia ponad 93 000 osób w 120 oddziałach na całym świecie. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 55,8 bln KRW (48,2 mld USD). Działalność firmy obejmuje cztery podstawowe działy: rozrywkę domową, komunikację mobilną, sprzęt AGD oraz klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów telewizorów z płaskim ekranem, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1™. W ramach tej umowy LG ma wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla tej dyscypliny sportowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lg.com oraz www.lge.pl

Informacje o firmie LG Electronics Home Appliance Company
LG Electronics Home Appliance Company jest producentem innowacyjnych urządzeń gospodarstwa domowego (AGD), który oferuje bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowia produkty, które charakteryzują się inteligentną technologią i nowatorskim wzornictwem, a przy tym stanowią całościowe rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia. Zaawansowane produkty LG — lodówki, pralki, zmywarki, urządzenia do gotowania, odkurzacze i sprzęt do zabudowy — są dostosowane do potrzeb klientów na całym świecie. Innowacyjne technologie LG i wygodne rozwiązania, takie jak pierwsza na świecie lodówka interaktywna, pralka parowa czy połączenie piekarnika z kuchenką mikrofalową, ustanawiają nowe trendy w branży AGD i zapewniają firmie pozycję światowego lidera.Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.