Podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 marca 2011 roku w hotelu Sheraton po raz drugi z rzędu do rąk LG trafiła statuetka Business Superbrands.

LG Electronics Polska nagrodzone tytułem „Business Superbrands” oraz „Dobry Produkt 2010”
LG - Superbrand

Tegorocznych kandydatów oceniano w 23. kategoriach konsumenckich (m.in. ochrona zdrowia, kosmetyki, finanse i ubezpieczenia, produkty spożywcze, rozrywka, etc.) i 42. biznesowych (m.in. bankowość, doradztwo, handel detaliczny).

Nagroda Superbrand, według globalnej organizacji stworzonej z myślą o promowaniu i nagradzaniu sukcesów marek - The Superbrands Ltd., jest przyznawana markom, które osiągnęły najlepszą reputację w swojej branży lub konkretnym sektorze.

O przyznaniu statusu Superbrand lub Business Superbrand decyduje Rada Marek, która jest niezależnym gremium ekspertów w dziedzinie marketingu, reklamy i brandingu. Tegoroczni laureaci oceniani byli w oparciu o kryteria rozpoznawalności marki, jej unikalnego charakteru czy siły więzi z klientami.

Wyróżnione, zwycięskie marki, trafiają do towarzyszącego wszystkim krajowym edycjom programu Album Superbrands, który na świecie ma opinię "biblii brandingu".

Dobry Produkt 2010 od LG

W tym samym czasie LG Electronics zostało nagrodzone kolejnym prestiżowym tytułem „Dobry Produkt 2010 – wybór Konsumentów”, który został przyznany w ogólnopolskim Programie Badania Postaw i Preferencji Konsumenckich.

Badanie zrealizowano w celu wyłonienia aktualnych preferencji konsumenckich oraz wskazania produktów cieszących się największym zaufaniem wśród użytkowników.
Objęło ono kilkadziesiąt branż, podzielonych na poszczególne kategorie, w tym m.in. sprzęt RTV-AGD, artykuły spożywcze, kosmetyczne, chemię domową. Uroczysty finał i wręczenie medali „Dobry Produkt 2010 – Wybór Konsumentów” odbyło się 22 marca 2011 roku w hotelu Polonia w Warszawie podczas Gali pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej i Forum Biznesu.

Patronat i opiekę merytoryczną nad badaniem objął Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 84 000 pracowników w 115 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 44,7 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.