Premiera czerwonej lodówki Side-by-Side z kryształkami Swarovskiego.
Intensywna czerwień wypiera panujące dotąd niepodzielnie szarość i biel. Kryształki Swarovskiego, traktowane głównie jako ekskluzywny element biżuterii, pojawiają się w miejscu, gdzie zwykliśmy wieszać co najwyżej magnesy. Unikalny wzór kwiatowy przywodzi na myśl stylowe aranżacje, kreacje z pokazów mody, przestronne salony z wazonami pełnymi czerwonych róż...

LG Art Flower
wyznacza nowy kierunek w projektowaniu sprzętu gospodarstwa domowego. Kuchnia przestaje być przestrzenią użytkową, zarezerwowaną głównie dla gospodyń domowych, a staje się ekskluzywną oazą, miejscem spotkań towarzyskich, wizytówką i chlubą każdego domu. Urządzenia, które dotąd miały być przede wszystkim funkcjonalne, muszą teraz idealnie uzupełniać wnętrze, dopasowywać się do jego klimatu i kolorystyki. Ciężar z funkcji użytkowych przenosi się na design, który to w coraz większym stopniu decyduje o wyborze produktu do mieszkania. Art Flower od LG to krok dalej. Nowoczesna lodówka kształtuje wnętrze, nie tylko oddając jego klimat, ale wręcz go determinując. W zależności od kreacji, może stanowić element przestrzeni w stylu klasycznym czy orientalnym. Zawsze jednak będzie to przestrzeń niepowtarzalna.
Unikalne wzornictwo LG Art Flower sprawia, że nowa lodówka nie tylko cieszy oko, dzięki niej kuchnia zyskuje też na atrakcyjności jako miejsce spotkań przy kawie czy śniadań w gronie przyjaciół. Podczas imprez wieczornych na pewno furorę zrobi otwierany minibar. Wbudowana w drzwi kostkarka pozwala w ciągu kilku sekund dozować lód do kieliszków. Mojito albo whisky on the rock to teraz tylko kwesta wyboru.
Poza unikalnym wzornictwem lodówka spełnia też wszystkie funkcje, jakich można oczekiwać od innowacyjnej technologii. System No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu wewnątrz lodówki, rozwiązanie Xtra Space Icer (kostkarka wbudowana w drzwi) dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń wewnątrz urządzenia czy wysoki dozownik wody i lodu to tylko kilka zalet, jakimi Art Flower się szczyci. Do tego sterowanie elektroniczne za pomocą 8 czujników i duży wyświetlacz LCD, komora Miracle Zone pozwalająca długo utrzymywać świeżość przechowywanych produktów i pokrywa pojemnika na warzywa i owoce Moist Balance Crisper, dzięki której utrzymują one naturalny mikroklimat i optymalny poziom wilgotności. Nadmiar wilgoci osadza się na plastykowej kratownicy a następnie odparowuje dzięki czemu produkty pozostają dłużej świeże.
Harmonia pomiędzy stylowym wzornictwem a inteligentną technologią przybrała bardzo realny kształt i kolor. Od dziś czerwona lodówka Art Flower może stać się klejnotem w Twojej kuchni.

Specyfikacja techniczna LG Art Flower

Pojemność netto: 516 l (348 w chłodziarce i 168 w zamrażarce)
Chłodzenie: No Frost
Sterowanie: Elektroniczne (8 czujników)
Wyświetlacz: LCD dotykowy (biały)
Zużycie Energii: 528 (kW / rok)
Klasa energetyczna: A
Gwarancja: 2 lata (od 15 maja – 31 sierpnia – promocja wydłużająca okres gwarancyjny do 5 lat)


Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 84 000 pracowników w 115 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 44,7 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lge.com

Informacje o dziale LG Electronics Home Appliance

Dział Home Appliance LG Electronics jest innowatorem w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego. Łącząc inteligentne technologie z nowoczesnym wzornictwem tworzy rozwiązania, które ułatwiają klientom codzienne życie. Dba również o to, aby jego produkty były coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Oferuje lodówki, pralki, zmywarki, piekarniki, odkurzacze dostosowane do potrzeb klientów na całym świecie. Nowatorskie technologie i praktyczne rozwiązania, takie jak pralka parowa czy SolarCube - połączenie tradycyjnego piekarnika z kuchenką mikrofalową, wyznaczają nowe trendy w branży AGD i zapewniają LG miejsce wśród globalnych liderów w tym segmencie.
http://pl.lge.com/ir/html/ABboards.do?action=read&group_code=AB&list_code=PRE_MENU&seq=5872&page=1&target=pressreleases_read.jsp