26 kwietnia rozstrzygnięto XIV edycję ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór 2006 na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IPW). Finaliści walczyli o nagrody przyznawane w trzech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Publiczna i Sfera Pracy.

W tej ostatniej do ścisłego grona finalistów (siedmiu produktów) wybrano aparat grzewczy LEO Plastic. W ocenie jury konkursu najlepszy okazał się samolot EM – 11 C ORKA.

Leo Plastic został nominowany do grona najlepiej zaprojektowanych wyrobów, które nie tylko odznaczają się wysokim poziomem wzornictwa, ale również walorami estetycznymi, użytkowymi i ekonomicznymi. Jesteśmy dumni, iż nasz produkt znalazł się w finale tak prestiżowego konkursu.

Miło nam również zakomunikować, że główną nagrodę w Sferze Publicznej (projekt autobusu szynowego) oraz najbardziej prestiżowy tytuł Projektanta Roku otrzymał pan Marek Adamczewski, który będzie jednym z wykładowców podczas konferencji organizowanej przez Flowair 10 maja.

Wszystkie produkty zakwalifikowane do finału (w tym oczywiści LEO Plastic) znajdują się na wystawie Dobry Wzór 2006, którą można obejrzeć w salach wystawowych Instytutu w dniach od 27 kwietnia do 24 czerwca ( ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa).