W łazience spędzamy około dwóch lat życia. Dziennie to nawet około godziny! Jest to miejsce, które w najbardziej istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego warto poświęcić wystrojowi łazienki szczególną uwagę.

Łazienka w europejskim stylu
Planowany remont łazienki powinniśmy zacząć od funkcjonalnego skomponowania przestrzeni. Tylko na tym etapie możemy przesunąć ściany czy zmienić układ pomieszczenia. Warto też zdecydować się na jeden, konkretny styl wnętrza. Pomoże w tym podejrzenie propozycji aranżacyjnych w salonie wnętrzarskim. Dzięki temu szybko okaże się, czy jesteśmy zwolennikami łazienki rustykalnej czy np. stylu minimalistycznego czy zachwyci nas pokój kąpielowy i czy zapragniemy mieć w domu mini wellness.

Miłośnicy stylu rustykalnego wybiorą kamienne lub płytki doskonale imitujące drewniane podłogi, np. hiszpańskiej marki Porcelanosa czy włoskiej Atlas Concorde, drewniane detale wykończenia, ciepłą kolorystykę ścian i sufitu. Tymczasem minimaliści postawią na industrialne, wielkoformatowe płytki Refin czy Ragno, a wnętrze łazienki często otwarte na sypialnię, rozwiązanie ostatnio bardzo popularne w penthouse-ach i rezydencjach, uzupełnią szkłem i metalem.

Najnowsze trendy i inspiracje możemy również podejrzeć podczas wystaw, targów wzornictwa czy wyposażenia wnętrz, organizowanych w Mediolanie, Paryżu lub Bolonii gdzie organizatorzy zapraszają architektów i dają im możliwość zapoznania się z kierunkiem rozwoju rynku wyposażenia wnętrz. Duże salony wnętrzarskie dbają o to, by tuż po targowej premierze mieć w ofercie największe światowe hity designu.

Jeśli jednak nie dysponujemy czasem, a chcielibyśmy poznać wszystkie nowości ze świata designu praktycznie nie ruszając się z domu i to w bardzo krótkim okresie od światowej premiery, to możemy zawsze zaufać doświadczonym firmom wnętrzarskim, dla których bycie „na czasie” ze wszystkimi nowościami jest wpisane w strategie i politykę prowadzenia działalności. Taką firmą jest niewątpliwie Max Fliz. W salonach tej firmy w Krakowie, Wrocławiu oraz nowo otwartym w Katowicach znaleźć możemy kompleksowe wyposażenie do naszej łazienki, a także kuchni i salonu (w tym oświetlenie). Szukając ponadczasowych rozwiązań, designu przez duże „D” – znajdziemy je właśnie w MAX-FLIZ. Fachowe doradztwo, profesjonalizm, dostępność produktów „od ręki” powodują, że zakupy w tych salonach stają się prawdziwą przyjemnością oraz przede wszystkim inspiracją dla klienta .
W pełni zagospodarowana łazienka przestaje pełnić dawniej zadaną jej funkcję, a staje się salonem kąpielowym często o powierzchni przekraczającej 20m2, miejscem relaksu, odnowy i czerpania przyjemności, a z niebanalnie rozwiązanym wnętrzem, będzie przez długie lata wyglądać elegancko i świeżo, dając tym samym właścicielom świadomość prestiżu zbudowanego domu. Korzystając z szerokiej gamy materiałów dostępnych w salonach MAX-FLIZ, można realizować indywidualne i ciekawe wnętrza w europejskim stylu.


Kinga Śliwa
architekt wnętrz
www.kingasliwa.pl

Źródło: ''

Komentarze