Dwóch polskich laureatów międzynarodowego konkursu Danfoss ArtAward.


Paweł Lisek otrzymał Złotą i Brązową nagrodę m.in. za obraz „Przeciwieństwo Sił 2” przedstawiający błędny zapis satelity pokazującej ruch przedmiotu, który w rzeczywistości był nieruchomy. (Kategoria: unowocześnianie codzienności). Lisek jest studentem piątego roku Wrocławskiej Akademii Sztuk pięknych.
Iwona Kosicka, studentka ostatniego roku Wrocławskiej ASP otrzymała Brązową nagrodę za projekt dwuosobowej huśtawki o wymownej nazwie „Huśtawka nastrojów”. Zaprojektowany mebel jest funkcjonalny i wygodny tylko wtedy, kiedy obie osoby nauczą się zachowania wspólnej równowagi
i zaufają sobie nawzajem. (Kategoria: zaufanie w biznesie).
Danfoss ArtAward to konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych, Architektury oraz Design’u z całego świata. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 454 prac z 28 krajów.
Celem konkursu jest zachęcenie do dialogu na temat wartości, którymi kieruje się firma. Uczestnicy nadsyłali własną, artystyczną interpretację, niezwykle ciekawie obrazując zupełnie nowe podejście do misji, wizji i wartości firmy.
Prace oceniało niezależne profesjonalne Jury składające się z międzynarodowych ekspertów.
Łączna pula nagród wynosiła 100 000 EUR. Przyznano 8 Złotych nagród, 12 Srebrnych i 12 Brązowych.
Nagrodzone prace tworzą wystawę, mieszczącą się w siedzibie centralnej Danfoss w Danii. Ceremonię otwarcia wystawy uświetnił swoją obecnością członek duńskiej rodziny królewskiej Książę Joachim.
Wartości Danfoss będące jednocześnie kategoriami konkursowymi to:
- Zaufanie w biznesie
- Myślenie globalne, działanie lokalne
- Odpowiedzialność społeczna i ekologiczna
- Unowocześnianie codzienności
- Ukierunkowanie na wygraną
- Fascynacja technologią
- Gwarancja bezpieczeństwa i niezawodnego wyboru
- Bycie światowym liderem
Album zawierający wszystkie nagrodzone prace i ich opisy znajduje się na stronie www.artaward.danfoss.com


Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 850 osób.
Według badań przeprowadzonych przez Instytut Reputacji i opublikowanych w tygodniku Forbes - Danfoss jest 12-tą firmą na świecie pod względem reputacji.
Źródło: Danfoss Sp. z o.o.