Coraz częściej na naszych drogach możemy spotkać samochody wyposażone w klimatyzację. Naturalną tego konsekwencją jest rosnące zainteresowanie właścicieli autoserwisów rozszerzeniem zakresu świadczonych usług na naprawy instalacji klimatyzacyjnych. W dobie zapaści rynku motoryzacyjnego mało kogo stać jednak na kupno drogich urządzeń automatycznych.


Rozwiązaniem tego problemu może okazać się stacja odzysku czynnika chłodniczego Wigmors Micro-Flash. Mimo małych rozmiarów i niskiej ceny jest to urządzenie wysoce zaawansowane technicznie. Ma (oparty na mikroprocesorze) system kontroli pracy, który stale nadzoruje działanie wewnętrznych podzespołów i dostarcza operatorowi wiele danych, wyświetlanych na przejrzystym panelu sterowania. Wskaźnikowy wykres wydajności odzysku umożliwia monitorowanie bieżącego stanu obciążenia sprężarki - dla optymalnej regulacji ilości doprowadzanego czynnika chłodniczego. Wskaźniki informują ponadto o przeciążeniu elektrycznym i termicznym sprężarki, osiągnięciu granicy wysokiego ciśnienia, zablokowaniu wirnika sprężarki oraz osiągnięciu górnej granicy napełnienia butli (stacja ma wyjście na czujnik napełnienia). W takich przypadkach mikroprocesor automatycznie wyłącza stację. Wszystko to zaś sprawia, że jest ona wyjątkowo prosta w obsłudze.
Micro-Flash ma bardzo wygodną konstrukcję w postaci małej i lekkiej (tylko 13 kg) skrzynki, osłaniającej wszystkie podzespoły i chroniącej je przed uszkodzeniami w czasie przenoszenia. Umożliwia szybki odzysk większości rodzajów czynników chłodniczych, zarówno w fazie ciekłej, jak i gazowej (wydajność: 217 kg/h dla cieczy i 8,2 kg/h dla pary). Ma system samooczyszczania po zakończonej pracy.
Dystrybutor: WIGMORS
Źródło: www.automotoserwis.com.pl