W świetle nowych przepisów budowlanych od początku 2009 roku każde mieszkanie w Polsce będzie musiało posiadać certyfikat energetyczny pokazujący jego zużycie energii. Deweloperzy i inwestorzy już teraz podejmują więc kroki, aby zapewnić powstającym obiektom jak najwyższą efektywność energetyczną.

Jednym ze sposobów jej osiągnięcia jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i materiałów budowlanych, np. łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorbâ. W ostatnim czasie zostały one użyte m.in. do budowy ekskluzywnych apartamentów Angel City w Krakowie.

Miasteczko Angel City zlokalizowane jest o krok od handlowego i akademickiego centrum Krakowa. Kompleks zaprojektowany przez paryską pracownię architektoniczną Gottesman Szmelcman Architecture SARL oraz nsMOON STUDIO i Wizja Sp. z o.o. zrzeszone w IQ-Group Consortium ma klasyczną formę, która harmonizuje z zabytkową architekturą miasta.

Na miasteczko Angel City składają się dwa niezależne kompleksy mieszkalne: A (dwa obiekty) i B (trzy obiekty), które przez środek przecina ulica będąca osią całego zespołu. Wszystkie budynki liczą sześć pięter i mieszczą łącznie 400 indywidualnie zaprojektowanych, ekskluzywnych penthousów. Wśród nich klienci mogą wybierać przestronne, jasne apartamenty typu studio z jedną lub dwoma sypialniami. Mieszkania zlokalizowane na ostatnim piętrze posiadają także atrakcyjne tarasy.

Jednym z atutów miasteczka jest jego dogodna lokalizacja blisko handlowego i akademickiego centrum Krakowa. Jednocześnie kameralne podwórka, wewnętrzne patio i zielone tarasy na dachu apartamentów zapewniają jego mieszkańcom ciszę, spokój i wytchnienie od intensywnego, miejskiego życia.

Aby w pełni zagwarantować komfort mieszkańcom Angel City, w podziemiu ulokowano dwupoziomowy parking na ponad 400 miejsc. Na terenie obiektu zlokalizowane są także sklepy i punkty usługowe.

Z zewnątrz uwagę przyciąga wyjątkowa elewacja budynków wchodzących w skład Angel City. W fasadzie apartamentów dominują naturalne materiały - cegła ceramiczna i drewno, a także detale ze szkła i metalu. Ceglany kolor elewacji nawiązuje do pobliskiego budynku Politechniki Krakowskiej.

Apartamenty Angel City zaprojektowane zostały, aby w pełni dostarczyć ich mieszkańcom luksusu w nowoczesnej formie. Jednym z jego przejawów są zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne zapewniające mieszkaniom efektywność energetyczną. W tym celu do budowy apartamentów Angel City użyto m.in. łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorbâ, które służą do izolacji termicznej połączeń balkonowych.

W kompleksie Angel City znajduje się łącznie 216 balkonów wspornikowych, które ze względu na swoją konstrukcję i wygląd stanowią w budownictwie mieszkaniowym ważny element podnoszenia wartości i jakości mieszkania. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak łatwość tworzenia się szkodliwych mostków termicznych, które powstają, gdy płyta balkonowa dobudowana jest do ogrzewanego budynku bez zastosowania termicznego rozdzielenia.

Aby zapobiec tworzeniu się mostków termicznych i wywołanych przez nie strat w apartamentach Angel City, do izolacji połączeń żelbetowego stropu z żelbetowym balkonem zastosowano łączniki Schöck Isokorbâ Żelbet/Żelbet. Ich dodatkowa funkcja polega na termicznym oddzielaniu poszczególnych części konstrukcji budowlanej, dzięki czemu stanowią one także doskonały element nośny zapobiegający uszkodzeniom w konstrukcji budynku.

Zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® w apartamentach Angel City zapewniło między innymi takie korzyści, jak:

- redukcję do minimum strat ciepła, a w konsekwencji obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkań,
- uniknięcie strat budowlanych, takich jak: zawilgocone i zagrzybione ściany będące skutkiem mostków cieplnych,
- poprawę komfortu cieplnego apartamentów.

Nad prawidłowym użyciem rozwiązania Schöck Isokorb® w Angel City czuwał serwis techniczny firmy Schöck, który służył doradztwem w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie.

Wszystkie typy łączników Schöck Isokorb® posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej - ITB: AT-15-6079/2007, która jest gwarancją ich najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o.:

Firma Schöck Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego.

Grupa Schöck zatrudnia łącznie 500 pracowników. Oprócz głównej siedziby w Baden-Baden firma Schöck posiada magazyn dystrybucyjny w Essen i zakład produkcyjny w Halle/Saale. Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i rozprowadza innowacyjne elementy i systemy budowlane dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych zgodnie z hasłem: "po prostu budować lepiej".

Oprócz rozwiązań technicznych firma Schöck zwraca szczególnie uwagę na usługi i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych, informacji technicznych i koniecznego doradztwa technicznego, aby "po prostu budować lepiej".