W ostatnich miesiącach tego roku firma Centrum Klima S.A. wprowadziła do sprzedaży kilka nowych produktów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują dwa produkty, które charakteryzują się bardzo dobrą relacją ceny do jakości i dzięki temu mogą liczyć na zainteresowanie dużej liczby odbiorców.Kurtyna powietrzna RMKurtyna powietrzna RM
Kurtyny RM są urządzeniami posiadającym wszelkie cechy produktów atrakcyjnych z punktu widzenia klienta. Są wytrzymałe, proste w konstrukcji a jednocześnie tanie i niezawodne. Kompaktowa obudowa w całości wykonana jest z blachy stalowej malowanej proszkowo. Wentylator odśrodkowy posiada pochylone do przodu łopatki, dzięki czemu kurtyny RM posiadają bardzo duże przepływy powietrza.
Wysoki poziom bezpieczeństwa, szybkie podniesienie temperatury powietrza oraz automatyczna regulacja temperatury tworzy komfortową kurtynę powietrzną zabezpieczając tym samym wnętrze pomieszczenia przed warunkami zewnętrznymi. Kurtynę RM można włączać nawet przy temperaturach sięgających -18ºC. Sterowana mikroprocesorem jednostka może pracować w trybie normalnym (zimna kurtyna) oraz w trybie grzania (ciepła kurtyna). Aby uniknąć przegrzania elektrycznej nagrzewnicy kurtyny RM są wyposażane w specjalne zabezpieczenia termiczne. Zwiększenie żywotności urządzenia uzyskano poprzez wyposażenie go w układ opóźniający wyłącznie wentylatora w trybie pracy grzania. Dzięki temu elementy grzejne są wystudzane przed całkowity wyłączeniem kurtyny i nie powodują uszkodzeń związanych z ich bezwładnością cieplną. Dużym ułatwieniem w obsłudze urządzenia jest wyposażenie go w układ bezprzewodowego sterowania za pomocą pilota.
Kurtyny RM posiadają znak CE potwierdzony certyfikatem.
>>dane techniczne
Wentylator DJT


Wentylator DJT
Wentylator kanałowy DJT jest przystosowany do pracy na instalacjach wykonanych w systemie kanałów okrągłych i może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie. Wydajności wentylatorów są tak dopasowane, aby przy odpowiednich średnicach przewodów móc pracować z optymalną wydajnością.
W rozmiarze standardowym wlot i wylot mają tę samą średnicę i można je łączyć bezpośrednio z kanałem, co zmniejsza koszty montażu. Nowa obudowa w połączeniu z wysokowydajnym wirnikiem odśrodkowym i dobrym silnikiem z zewnętrznym wirnikiem stanowią o najlepszych parametrach wyrobu w zakresie wielkości, masy, wibracji, hałasu, trwałości, wydajności i bezpieczeństwa.
Urządzenia tej serii można stosować powszechnie w hotelach, salach konferencyjnych, dużych sklepach, na dworcach, lotniskach i w wielu innych miejscach publicznych. Obudowa jest wykonana w całości z wysokogatunkowej stali walcowanej na zimno. Komputerowo zaprojektowany kształt obudowy zmniejsza znacząco opory przepływu powietrza przez wentylator. Kształt wirnika został dopasowany do obudowy, dzięki czemu zwiększono wydajność urządzenia oraz ograniczono poziom hałasu. Jednofazowy asynchroniczny silnik z zewnętrznym wirnikiem napędza metalowy wirnik wyposażony w odpowiednio wyważone łopatki.
Każdy wentylator jest poddawany kontroli jakość, co jest potwierdzane certyfikacją na obudowie wentylatora. Wentylatory DJT posiadają certyfikat CE.
>>dane techniczne