Firma Teklim sp.j., wyłączny dystrybutor Biddle bv w Polsce, wprowadziła w 2010 do sprzedaży kurtyny powietrzne typu CA wyposażone w całkiem nowy system sterowania automatycznego CHIPS (Corrective Heat and Impulse Prediction System).

Kurtyna CA z w pełni automatycznym sterowaniem CHIPS
Firma Biddle stale rozwija swoje produkty pod względem jakości oraz efektywności energetycznej. Dlatego też, typoszereg dobrze znanych kurtyny powietrznych komfortowych model CA, został rozszerzony o nową w pełni automatyczną kurtynę powietrzną z nowymi systemem sterowania CHIPS.

CA CHIPS - Kurtyna powietrzna w pełni zautomatyzowana

Kurtyna dzięki zastosowaniu odpowiednich czujników dostosowuje bieg wentylatora oraz temperaturę powietrza nawiewanego do aktualnych warunków zewnętrznych. Dzięki w pełni automatycznej pracy urządzenia uzyskujemy najwyższy komfort, maksymalne oszczędności energii oraz niski poziom hałasu. Wystarczy raz wstępnie nastawić parametry kurtyny a potem... można o niej zapomnieć, a kurtyna CA automatic sama "dostroi" bieg wentylatora i moc grzewczą dla zmiennych warunków.

W zależności od ustawień kurtyna może pracować w trybie w pełni automatycznym (siła i temperatura nawiewu kontrolowane są automatycznie) lub w trybie półautomatycznym (siła nawiewu kurtyny ustalana jest na podstawie temp. zewnętrznej i wewnętrznej). Dla trybu automatycznego programowany jest szereg parametrów jak np. wymiary drzwi, wymagana temp. wewnętrzna, temp. zewnętrzna przy której kurtyna ma wyłączyć tryb ogrzewania, itp.

W rezultacie uzyskujemy optymalny komfort i do 75% oszczędności energii w porównaniu do kurtyn sterowanych w oparciu o regulatory prędkości.


Technologia CHIPS - maksymalne oszczędności energii

Standardowo, kurtyny powietrzne są obsługiwane ręcznie. Jednak zmieniające się warunki pogodowe lub niewystarczająca wiedza osób je obsługujących często prowadzą do błędnych ustawień parametrów pracy urządzenia. W konsekwencji powoduje to niepotrzebne straty energii, dyskomfort lub zbyt wysoki poziomu hałasu.

W odpowiedzi na potrzeby rynku Biddle wprowadza w pełni automatyczne kurtyny powietrzne z technologią sterowania CHIPS. Technologia CHIPS automatycznie dostosowuje siłę i temperaturę strumienia powietrza nawiewanego z kurtyny, do zmieniających się warunków w pobliżu drzwi. Kurtyny powietrzne CA z technologią CHIPS pozwalają samoczynnie, we wszystkich sytuacjach, na optymalizację wydajności urządzenia i zminimalizowanie zużycia energii. Nazwa CHIPS jest skrótem od nazwy angielskiej Corrective Heating and Impulse Prediction System (system dostosowania mocy grzewczej i przewidywania konwekcji).

Zalety sterowania CHIPS:
- maksimum oszczędności energii
- łatwa obsługa: sterowanie w pełni automatyczne
- maksymalny komfort i separacja klimatów
- bardzo niski poziom hałasu.

Źródło: Teklim Sp.j.