Danfoss wkroczył w drugą już dekadę produkcji aparatury łączeniowej w Polsce.
To wielki powód do dumy. Aby należycie uczcić ten fakt, a zarazem dostarczyć dodatkową korzyść dla naszych Klientów niniejszym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska na targach Automaticon® 2009 w Warszawie w dniach 31 marca - 3 kwietnia 2009, hala EXPO XXI, gdzie będzie można odebrać kupon uprawniający do zakupu u wybranych Dystrybutorów Automatyki Przemysłowej całości asortymentu z zakresu Aparatury Łączeniowej;
1. styczniki elektromechaniczne
2. zabezpieczenia silników
3. styczniki elektroniczne
4. softstarty CI-Tronic ™
5. akcesoria i części zamienne do powyższych produktów
ze specjalnym rabatem Anty-Kryzysowym.
Zachęcając wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska targowego (A22/B21 Hala nr 1), prezentujemy poniżej wybrane informacje przedstawiające w skrócie naszą dotychczasową działalność w Polsce.
W naszym kraju Danfoss jest obecny już od 1991 r., w tym od ponad 11 lat posiada zakład produkcyjny w Grodzisku Mazowieckim. Od momentu pojawienia się w Polsce Danfoss zainwestował już ponad 300 mln zł. W kolejnych latach koncern planuje zainwestować dalsze 170 mln zł.
Produkcja styczników oraz przekaźników termicznych była jedną z pierwszych technologii Grupy Danfoss przeniesioną do Polski w związku z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego w roku 1997. Działając w oparciu o standardy ISO 9001 gwarantujemy wysoką jakość naszych produktów, które z Grodziska Mazowieckiego wysyłane są na cały świat.
Niewątpliwym sukcesem jest nieprzerwany i systematyczny wzrost produkcji, od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce do chwili obecnej. Wzrostowi temu towarzyszą nakłady inwestycyjne związane z sukcesywnym transferem technologii produkcji z macierzystej fabryki w Nordborgu w Danii.
Oczywiście, aby móc kontynuować naszą działalność należy stale podnosić poziom technologiczny wyrobów i zarządzania produkcją. Na przestrzeni ostatnich lat uzyskaliśmy certyfikat ISO 9001, co wiązało się z ustanowieniem komórki projektowo rozwojowej w Grodzisku. Natomiast w celu usprawnienia procesów produkcyjnych wdrożyliśmy system KANBAN przy współpracy z japońskimi naukowcami mającymi doświadczenie z wieloma firmami z branży przemysłowej kraju Kwitnącej Wiśni. Nie zapominamy również o ekologii, która jest jednym z kluczowych wymiarów działalności firmy Danfoss na całym świecie. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy standard ISO 14001 przyczyniając się do istotnej poprawy odpowiedzialności za środowisko.
Istotnym aspektem w funkcjonowaniu naszej fabryki była decyzja o przeniesieniu także laboratorium badawczego oraz działu rozwoju z Danii, co wiąże się z przekazaniem odpowiedzialności za dokonywanie zmian i usprawnień. Dzięki niemu możemy na bieżąco weryfikować nasze pomysły a także kontrolować poprawność seryjnej produkcji. Ponadto osiągane sukcesy zwiększają zaufanie dla działań badawczych w polskim oddziale powodując, że tu umieszczane zostają coraz większe i poważniejsze projekty rozwojowe przeznaczane docelowo na rynki całego świata.
Od początku działalności fabryki w Grodzisku Mazowieckim naszym celem jest wytwarzanie produktów o jak największym udziale materiałów i podzespołów z Polski. Kontynuujemy rozpoczęty proces pozyskiwania kwalifikowanych polskich poddostawców, co z dumą możemy potwierdzić, przekłada się na obniżenie kosztu produkcji przy ewidentnej poprawie logistyki i jakości produktu finalnego.
W tym trudnym czasie globalnego kryzysu chcemy także my, na miarę swoich możliwości, wesprzeć słabnącą koniunkturę na naszym rynku i dlatego proponujemy Państwu specjalny rabat Anty-Kryzysowy. Szczegóły na naszym stoisku A22/B21 hala nr 1.
Źródło: www.danfoss.com